4 жовтня у Верховній Раді України група народних депутатів зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231).

Цей законопроєкт передбачає, що частина акцизного податку з виробленого в Україні пального та частина акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального буде зараховуватися до місцевих бюджетів у 2020 році.

Нагадуємо, що попередній склад Уряду вніс зміни до Бюджетного кодексу України, яким відмінив надходження акцизу з пального у бюджети громад починаючи з 2020 року (п.43Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).

«Значну частину надходжень до бюджету Камʹянської міської ОТГ складає акцизний податок. За рахунок міського бюджету в 2019 році утримуються всі заклади освіти, що розташовані на території громади, соціальна сфера, фінансуються первинні заклади охорони здоров’я та здійснюється благоустрій населених пунктів. Крім того, міський бюджет утримує  будинок творчості, станцію юних техніків, музичну та спортивну школи, які територіально розташовані у м.Камʹянка. 

«В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального, а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки акциз з пального – це левова частка доходів у бюджеті  Ватутінської міської ради,  зазначив голова Ватутінської міської ради Олександр Лисюк. 

АМУ застерігає, що якщо цей законопроєкт не  буде ухвалено, з 2020 року громади щорічно будуть втрачати від 7,7 млрд грн на рік, що значно їх послабить, і в першу чергу, постраждають малі міста та ОТГ.

Асоціація міст України розраховує на підтримку парламентарів щодо ухвалення проєкту Закону України №2231.

Від admin

Коментарі закриті.