З початку 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 929 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, з них 119 осіб з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 867  учасників  АТО/ООС, пише Економіка сьогодення.

Як інформують у відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості, серед учасників АТО/ООС, зареєстрованих в обласній службі зайнятості, майже половина (50%) – особи віком до 35 років, майже третина (30%) – особи від 35 до 45 років, майже кожний п’ятий (20%) –  старше 45 років.

Розподіл за освітою безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС є наступним: особи з професійно-технічною освітою становлять 45%; з вищою – 43%, з початковою та середньою – 12%.

 За сприяння обласної служби зайнятості у січні-серпні 2019 року  отримали роботу 265 учасників АТО/ООС, з них 18 осіб з інвалідністю. Структура робочих місць, на які були працевлаштовані учасники АТО/ООС є наступною:

За розділами класифікацій професій: 39% учасників АТО/ООС працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації, складання устаткування та машин; 17% – на місця, що не потребують спеціальної підготовки, та на місця кваліфікованих робітників з інструментом,  9% – на місця керівників (менеджерів) та професіоналів, 7% – на місця працівників сфери торгівлі, послуг та інші професії.

За видами економічної діяльності: 37,3% безробітних працевлаштовані у сільському господарстві, 18,6% в переробній промисловості, 11,9% в оптовій, роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 9,0% в тимчасовому розміщенні та організації харчування.

Цьогоріч до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 53 особи із числа учасників АТО/ООС.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості проходили 58 учасників АТО/ООС, у т.ч. 4 особи з інвалідністю.

Станом на 1 вересня  2019 року, статус безробітного мали 415 безробітних з числа учасників АТО/ООС, з них 377  осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 6010 грн., що на 1198 грн. більше, ніж станом на 1 вересня  2018 року.

Від admin

Коментарі закриті.