Сьогодні, 4 жовтня, депутати Черкаської міської ради на засіданні сесії проголосували за ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до керівництва країни щодо продовження мораторію на продаж землі, пише Економіка сьогодення.

Відповідне звернення озвучив голова фракції ВО «Батьківщина» у міській раді Роман Діскант.

За його словами, наша країна в нинішніх економічних, політичних та правових умовах не готова до запровадження повноцінного ринку землі.

«Насамперед сумнівними є спроможність і бажання державних органів влади забезпечити прозорість ринку землі, захист землевласників перед можливими шахрайськими і спекулятивними схемами. Чи вдасться забезпечити пріоритетність купівлі земельних паїв для дрібних землевласників на перших етапах після зняття мораторію? Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні програми пільгового кредитування українського сільгосптоваровиробника, зокрема і малих фермерських господарств, а відтак сільський господар не витримає конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, які мають можливість залучати іноземні інвестиції», – наголосив Роман Діскант.

Депутат від «Батьківщини» також звернув увагу на те, що за таких умов земля може стати заручником спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку країни.

Звернення підтримали 23 депутати.

Від admin

Коментарі закриті.