Підприємці переконані: останні нововведення Уряду країни та ініціативи Парламенту свідчать про те, що сьогодні ні парламентська більшість, ні Уряд не чують потреби бізнесу, – переконаний голова Регіональної ради підприємців у Черкаській області Олександр Турченяк.

“Як відомо, днями парламент прийняв законопроекти №1053-1 і №1073, де прописано необхідність використання касових апаратів для бізнесу і повернення коштів – для «пильних покупців». Ці проекти викликали хвилю обурення в середовищі підприємців ще на етапі першого читання. Звичайно, якщо питання використання касових апаратів в принципі для відкритого й чесного бізнесу не викликає сумнівів, то от запровадження норми, за якою «пильний» покупець може ініціювати перевірку, – не піддається логіці.  Фактично відкривається можливість до значного тиску на бізнес, як з боку аферистів, так і з боку «нечесних конкурентів». Окремо можна говорити про протиправні дії частини працівників фіскальних органів, котрі у змові з «пильними покупцями» зможуть нищити бізнес.

Також варто сказати й про «електронний касовий апарат». Чимало експертів заявляють про неготовність цього програмного продукту до реалій торгівлі й можна гарантовано очікувати на помилки, котрі фактично й стануть об’єктом штрафних санкцій. Все це перепони для бізнесу, котрий не тільки не вийде з тіні, а ще більше туди зайде. Вважаю, що такі рішення й не апробована система роботи дасть більше шкоди, ніж користі… Наслідок один – закриття малого та середнього бізнесу й ще більший відсоток трудової міграції. Сум бере від думки, що сьогодні влада не бажає розуміти простої істини, що тіньова економіка не стільки кримінальна схема господарювання та торгівлі, скільки реакція на встановленні правила гри та податкове законодавство. Такі рішення без публічних і широких консультацій з тими, на кого вони спрямовані неможливо приймати… “, – пояснив Олександр Турченяк.

Від admin

Коментарі закриті.