Протягом січня-серпня 2019 року роботодавці Черкаської області  проінформували обласну службу зайнятості про наявність  29993 вакансій, що на 3% більше, ніж у січні-серпні 2018 року, пише Економіка сьогодення.

Як повідомили у відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості, за видами економічної діяльності:  32,1%  вакансій пропонується у сільському господарстві, 18,4% на підприємствах та установах переробної промисловості, 12,9% – в оптовій та роздрібній торгівлі.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного  устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 вересня 2019 року у базі даних обласної  служби зайнятості налічувалося 1470  вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 816 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Станом на 1 вересня 2019 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 9 безробітних (станом на 1 вересня 2018 року понад 9 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у державному управлінні та обороні (19 осіб), а найменше в освіті (2 особи).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед   кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства, риборозведення та рибальства (27 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом    (4 особи).

Від admin

Коментарі закриті.