Директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій” Євгеній Глєбов висловив сайту Економіка сьогодення своє бачення щодо питання легалізованого браконьєрства на водоймах області.

«Днями Державне агентство рибного господарства України повідомило про те, що має намір заборонити промисловий вилов риби на Київському та Канівському водосховищах у зв’язку із численними порушеннями та незадовільним станом водних біоресурсів.

Громада Черкащини впродовж декількох років неодноразово зверталась до влади та профільних відомств із вимогою заборонити промислове рибальство в межах Черкаської області.

Кожного року відбувається зарибнення водосховищ на мільйони гривень з метою відновити популяції водних мешканців та поліпшити якість води, – коропи, білі амури і товстолобики  не встигають навіть адаптуватись до нової водойми, як їх вже виловлюють легалізовані промисловці або браконьєри.

Не буде новиною, що легалізоване браконьєрство дуже часто «покривається» місцевими органами влади, і навіть правоохоронними, адже незаконний вилов риби в Україні є надприбутковим бізнесом, який приносить браконьєрам колосальні доходи до 300-400% від затрат. Як показує офіційна статистика, промисловий вилов біоресурсів на Канівському водосховищі в цьому році склад 822 тони риби (!), за які до бюджету країни промисловці мали сплатити 122 тис. грн, але сплатили лише 39 тис. грн. Тож, заяви влади щодо колосального наповнення бюджету від промислового рибальства – це міф.

Переконаний, що більшу частину браконьєрського вилову риби в Україні здійснюють саме легалізовані рибопромислові господарства, які мають ліцензії на видобування водних біоресурсів і отримують відповідну квоту. Така узаконена форма вилову риби сітками буде лише стимулювати легалізоване браконьєрство. Тому в Україні необхідно негайно запровадити мораторій на промисловий вилов риби у прісних водоймах загального користування, хоча б на п`ять років, аби за цей час природні рибні ресурси змогли самостійно відновитися.

Спродаваюсь, що «нові обличчя» у владі почують вимоги громади та підтримають Державне агентство рибного господарства України в намірах припинити промислове рибальство. Такі дії з боку влади будуть беззаперечним проявом поваги до громади і доказом того, що вона «перезавантажилась» та готова  комплексно реформувати рибну галузь, яка сьогодні є надпроблемним питанням”, – сказав Євгеній Глєбов.

Від admin

Коментарі закриті.