За даними Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, на території Черкаської області діє 12 малих гідроелектростанцій, а саме: Корсунь-Шевченківська ГЕС та міні-ГЕС, Стеблівська ГЕС (Корсунь-Шевченківський район), Лисянська, Кам’янобрідська (Лисянський район), Юрпільська ГЕС (с.Юрпіль Маньківського району), Гордашівська, Лоташівська, Кривоколінська (Тальнівський район), Звенигородська ГЕС (Звенигородський район), Дубівська, Острівецька ГЕС (Уманський район).

У м.Черкаси енергію сонця генерують І черга фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Громова, 138/6 (потужність 30 кВт), а у 2017 році введено ІІ чергу фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Громова, 138/6 (потужність 30 кВт),  фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Пацаева, 99 (потужність 100 кВт) та фотоелектростанції на даху будівлі по проспекту Хіміків, 8 (потужність 50 кВт),

В області також діють сонячні електростанції в с. Гордашівка Тальнівського району Гордашівська СЕС (потужність 102,5 кВт) та в м. Звенигородка СЕС «Озірна» (потужність 150 кВт), фотоелектростанції на даху будівлі по вул. Шевченка, 47 в м. Золотоноша, (потужність 60 кВт).

Між тим, у 2017 році побудовано першу в області комплексну інженерну споруду з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії в с. Руська Поляна Черкаського району, у поточному році вироблено 1123,9 тис кВт год з біогазу.

Оскільки людство не може відмовитися від розвитку сучасного життя, залишається лише покращити теперішні технології задля порятунку екології планети. Насамперед необхідно збільшити використання альтернативних джерел енергії, а саме сонця та вітру, що значно зменшить затрати виробництва, шкідливі викиди в атмосферу та сприятиме економічному зростанню країни, констатують в Управлінні екології ОДА.

Від admin

Коментарі закриті.