Як уже повідомлялось Економіка сьогодення, цього року учні 10-х та 11-х класів отримали нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність.

Що це за дисципліна та, як вона запроваджується у навчальних закладах області, Економіці сьогодення прокоментувала заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Сімушіна:

– Навчальна програма курсу за вибором «Фінансова грамотність» для учнів 10, 11 класів оновлена і відкоригована згідно з результатами експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів» на 2012 – 2019 роки» та апробації навчально-методичного забезпечення, що було розроблене під час упровадження курсу протягом 2012- 2019 рр. Програму розроблено з урахуванням Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1392) та відповідно до положень «Концепції Нової української школи» (2016 р.).

– Для чого потрібно школярам вивчати фінансову грамотність? Можливо краще починати вивчення цього курсу у вищих навчальних закладах? 

– Вивчення курсу «Фінансова грамотність» є актуальним, оскільки в останні десятиліття спостерігається низький рівень фінансової грамотності населення. А підприємництво і фінансова грамотність є основними компетентностями учня, які мають формуватися протягом усіх років навчання у школі.

Сьогодні є пріоритетним формувати знання про фінанси українського суспільства, розвивати ключові підприємницькі та фінансові компетентності. Питання фінансової грамотності проходить наскрізною змістовою лінією через усі навчальні програми для закладів загальної середньої освіти, але забезпечити якісну фінансово-економічну освіту можливо за допомогою профільного курсу. Курс «Фінансова грамотність» сприятиме реалізації цієї компетентності, зазначеної у новому Законі України «Про освіту». Програму курсу «Фінансова грамотність» можна використовувати як для варіативної складової навчальних планів, так і під час проведення факультативних занять та гурткової  роботи.

– Чи є курс «Фінансова грамотність» обов’язковим до вивчення?

– Даний курс не є обов’язковим. Він може викладатись у школі за бажанням адміністрації ввести його до свого навчального плану. У більшості своєму він викладається як курс за вибором, однак його можна впроваджувати як факультатив чи навіть гурток.

Викладання курсу «Фінансова грамотність» проводиться за програмами для 2-11 класів, для 10-11 класів програми були оновлені цього року. Авторами програм виступають поважні учені та педагоги, а головним редактором є доктор економічних наук, професор Смовженко Т.С.

Цікавим є те, що курс для різних класів має свою назву. Для 5 класу він називається «Родинні фінанси», для 6 класу – «Фінансово-грамотний споживач» тощо. Однак вони не є різними, кожний наступний курс насамперед повторює попередній та додатково доповнює його, удосконалюючи знання учнів з даної теми.

– Які школи Черкащини уже запровадили цей курс у навчальні програми?

– На сьогодні курс «Фінансова грамотність» вивчається у небагатьох школах області. Зокрема, у школах міста Золотоноші (спеціалізована школа №1, ЗОШ №5, гімназія імені С.Д.Скляренка), Городищенському економічному ліцеї,  школах міст Черкас та Сміли.

Для того, щоб викладати курс у школі, насамперед, треба бажання адміністрації. Однак реалії такі, що школи обирають з варіативної складовою у більшості своєму математику, англійську чи українську мову. І лише лобіювання курсу управліннями чи відділами освіти може дати позитивний результат. Окрім того даний курс можуть читати лише ті учителі, як пройшли спеціальні курси підвищення кваліфікації з даного предмету. Але такі є і їхнє свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації припадає пилюкою на поличках вдома.

Від admin

Коментарі закриті.