Голова Черкаської облдержадміністрації Ігор Шевченко ознайомився із діяльністю Черкаського обласного кардіологічного центру, пише Економіка сьогодення.

Як інформує пресслужба Черкаської облдержадміністрації, Центр нещодавно отримав нове ангіографічне обладнання, вартість якого більше 23 млн грн. Його придбали шляхом співфінансування із обласного та державного бюджетів.

Головна лікарка кардіоцентру Світлана Журба розповіла, що черкаський заклад – у п’ятірці кращих медустанов в Україні за кількістю вилікуваних пацієнтів із захворюванням важких інфарктів міокарда. Тож придбання ангіографічного обладнання в рази покращить ці показники. Без такої техніки, говорить фахівець, сучасна кардіологія не може існувати.

Тож минулоріч в кардіоцентрі реконструювали приміщення під ангіографічну операційну, на що витратили 4 млн грн із обласного бюджету.

Додамо, що упродовж 2018 року здійснили 2 200 досліджень, зокрема понад 1 700 коронарографій, що на 10% більше 2017 року. Таке ж ангіографічне обладнання придбано та буде встановлено в Уманській центральній районній лікарні.

За словами завідувачки кардіоцентру, на сьогодні є потреба у ремонті медичного обладнання, коштах на сервісне обслуговування вже наявних приладів та потреба у нових площах. Оскільки під час відкриття агіографічної операційної “пожертвували” місцями, де попередньо працював інженерний відділ, бухгалтерія, архів. А цим 30-ти працівникам необхідне окреме приміщення. У 2017-му році розпочалися ремонтні роботи у будівлі, яка свого часу належала «Сосновому бору». На його відновлення спрямували 6,3 млн грн: 54% суми спрямували з обласного бюджету, а 46% — із бюджету міста Черкаси.

– Що може бути важливіше за здоров’я та життя громадян? Усі озвучені головною лікаркою проблеми кардіоцентру надактуальні. Безумовно, всі технічні оновлення – це покращення якості лікування та зменшення показників захворюваності черкащан. Ми це розуміємо, заклади медицини залишаються у пріоритеті і для обласної адміністрації, і для депутатського корпусу облради. На найближчу чергову сесію винесемо питання виділення коштів на ремонт апарату штучного кровообігу, а це близько 230 тис грн, та питання придбання шприцевих насосів, вартість яких 190 тис грн, – говорить Ігор Шевченко.

Додає, що намагатимуться вирішити у перспективі проблему придбання ще одного апарату “штучне серце”, вартість якого близько 12 млн грн. Адже у разі виходу з ладу вже наявного в кардіоцентрі апарату, може з’явитися загроза життю пацієнтів. Тож це питання залишається на порядку денному.

Від admin

Коментарі закриті.