Служба зайнятості долучається до розвитку малого та середнього бізнесу. З метою розвитку підприємництва на законодавчому рівні передбачено, у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи, залучення безробітних до організації підприємницької діяльності, пише Економіка сьогодення.

Послуга з виплати одноразово допомоги по безробіттю для організації власної справи – не є новою у роботі служби зайнятості. Ще починаючи з 2001 року, люди, які залишилися без роботи, мають можливість за бажанням втілювати власні бізнес-ідеї в життя.

Ця послуга користується неабиякою популярністю серед безробітних мешканців Черкащини. Самі за себе говорять цифри… Так починаючи з 2001 року майже 14 тис. безробітних осіб, за фінансової підтримки служби зайнятості, започаткували власну справу. Фінансова підтримка майбутніх підприємців була актуальна і в період піднесення, і в період спаду економіки. У зв’язку з подіями на Сході країни серед клієнтів служби зайнятості з’явилися нові категорії безробітних, яким вкрай необхідна допомога. Саме для демобілізованих військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб найефективнішим способом адаптації до нових умов – є робота. Проте, не завжди вони можуть швидко знайти роботу, яка б припала до душі. І тут на підтримку приходить служба зайнятості. За цей час за сприяння обласної служби зайнятості роботу отримали понад 2,1 тис. учасників подій на Сході країни та майже 1,1 тис. осіб, з числа внутрішньо переміщених громадян. За фінансової підтримки власну справу відкрили 146 військових та 32 особи, які були вимушені переїхати.

Цього року 9 безробітних із зазначених категорій громадян започаткували власну справу. Напрямки підприємницької діяльності досить різноманітні, це і юридична практика, інформаційні послуги, торгівля продуктами харчування, комп’ютерним устаткуванням, фармацевтичними товарами, розведення свійських тварин, бухгалтерський облік, виробництво верхнього одягу, надання перукарських послуг, проведення електромонтажних робіт, стоматологічна практика, лісопильне виробництво, туризм тощо.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Черкаського обласного центру зайнятості.

 

Від admin

Коментарі закриті.