У Черкасах закінчилися асигнування по державній субвенції на забезпечення інсулінами. Щоб вирішити проблему із забезпечення хворих на діабет інсуліном до кінця року необхідно 5,5 млн. грн. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив директор департаменту охорони здоров’я виконавчого комітету Черкаської міської ради Олег Стадник, пише Економіка Сьогодення.

Як повідомляє Олег стадник, що коштів на пільговий інсулін не вистачить було видно із розміру субвенції ще на початку 2019 року. Натомість ніяких позитивних зрушень у фінансуванні не відбулося. Тож тепер відпуск інсуліну за пільговими рецептами неможливий. Залишається сподіватися, що на ситуацію вплине відповідне рішення нового уряду.

“… пишу про не приємні речі, сподіваючись що почує новий уряд.

По місту Черкаси закінчились асигнування по державній субвенції на забезпечення інсулінами. До правди., вони закінчуються і в інших містах. Потрібно до кінця року 5,5 млн.

Про потребу вже написані листи в перші дні призначення нового губернатора. Паралельно департамент був змушений повідомити аптеки про неможливість подальших розрахунків, медичні заклади – про припинення виписки рецептів. Грошей, щоб їх оплатити, не має. Закінчились. Про це ми повідомляли всіх, коли побачили затверджену субвенцію в державному бюджеті ще у січні. Більше того, Постановою Кабміну від 05.03 .2014 року Постанова Кабміну від 17.08.1998 року стосовно інсулінів не застосовується (пільгові рецепти при амбулаторному лікуванні для окремих хвороб). Простими словами, за кошти міського бюджету безоплатний та пільговий відпуск інсулінів за рецептами лікарів не проводиться.

Це не просто мінне поле, це мінне поле із розтяжками. Це перше домашнє завдання нового уряду. Я сподіваюсь, що їм вдасться справитись. Тільки б по швидше. Якось зубожіння не повинно тривати так довго, пора вже і покращення відчути. Саме із такими сподіваннями закінчую свій допис…”, – написав Олег Стадник.

Від admin

Коментарі закриті.