Переглянути розміри ставок орендної плати за людські паї на місцях закликала керівництво ОТГ директор Департаменту фінансів Черкаської облдержадміністрації Наталія Кравченко у ході зустрічі з головами громад, пише Економіка сьогодення.

За словами головного фінансиста області, не досягли середньообласного показника за рівнем орендної плати (нині 9,4% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки) у 27 ОТГ.  Низькою залишається ставка орендної плати за паї у Селищенській, Ротмістрівській, Карашинській, Матусівській, Іркліївській, Соколівській та Тернівській ОТГ.

“Це свідчить про небажання окремих об’єднаних територіальних громад вжити необхідних заходів щодо підвищення фінансової спроможності за рахунок збільшення розміру орендної плати за використання земельних паїв. До цього часу, по області в 26 ОТГ сільгосптоваро-виробники орендують земельні паї за ставкою 3-4,5% до грошової оцінки. Це недопустимо низька ставка орендної плати. В області товаровиробники вже заключають договори навіть під 12% і більше. А за останніми аукціонами, проведених Департаментом з передачі земельних ділянок в оренду, ставки вже досягли 180 % річних до грошової оцінки”, – сказала Наталія Кравченко.

Найбільші площі таких земельних паїв у Карашинській ОТГ – 3,9 тис. га. Лише за умови досягнення середньообласної ставки орендної плати бюджет громади додатково отримає близько 1 млн грн ПДФО. Схожа ситуація у Ротмістрівській ОТГ – 3,1 тис. га (+800 тис. грн), Селищенській – 1,6тис.га (+700 тис. грн), Матусівській – 1,8 тис. га (+400 тис. грн), Соколівській – 1,6 тис. га (+400 тис. грн), Бузівкській – 1,1тис. га (+400 тис. грн), повідомляє прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Від admin

Коментарі закриті.