Підходить час оформлятися на пенсію? З початку серпня з’явилася можливість подати заяву онлайн, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Тобто не виходячи з дому. Послугою з дистанційної подачі документів на Черкащині поки що скористалося 17 осіб. У деталях нового сервісу журналісти розбиралися на пресконференції в головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Начальник головного управління Світлана Зінник наголосила, що заява на пенсію онлайн — це зручно для людей зайнятих, для впевнених користувачів електронних засобів комунікації. Законодавство не передбачає оформлення пенсії за дорученням, тож зробити це онлайн зручно тим, хто працює за кордоном, а вже підійшов час подавати заяву (її можна подати за місяць до настання пенсійного віку або протягом трьох місяців після — якщо пізніше, то пенсія призначається з дня подачі заяви).

Розробники нового сервісу назвали це «призначенням пенсії в одне відвідування», «в один дотик». Щоправда, для цього треба дещо підготувати. Взяти електронний цифровий підпис (його можна одержати через Приватбанк чи будь-який акредитований центр сертифікації ключів — в органах фіскальних, Мін’юсту) та сканувати копії документів, необхідних для оформлення пенсії. Це паспорт, довідка про ідентифікаційний код, трудова книжка, якщо треба — документи про стаж до 1 січня 2004 року, й інші, вказані для кожного виду пенсій: за віком, по інвалідності і т.д.

Подану заяву в ПФУ опрацьовують 10 днів. Якщо заяву подано з помилками, або не всі документи завантажено — є зворотний зв’язок, наголошує Світлана Зінник, громадянину телефонують і повідомляють, що треба переписати чи додати. Якщо пенсію за заявою призначено, орган ПФУ запрошує прийти до відділу обслуговування громадян з оригіналами документів для ідентифікації. І все — вона вже пенсіонер.

Світлана Зінник наголосила, що сьогодні є попит на сучасні технології. Так, за три роки на вебпорталі надання електронних послуг ПФУ зареєструвалося вже понад 100 тисяч осіб. Це не тільки пенсіонери, які звіряють, наприклад, як змінилася пенсія, а й молоді люди — цікавляться, чи платить за них страхові пенсійні внески роботавець, який мають страховий стаж.

І онлайн послуги будуть розширюватись: наступний етап впровадження системи «Е-пенсія» — створення мобільного додатку, що дозволить отримувати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг фонду з мобільних пристроїв (смартфона, планшета). Згодом буде можливість передавати заяви онлайн і на перерахунок пенсій, пише Черкаський край.

Від admin

Коментарі закриті.