За сприяння громадського «Об’єднання «Бузівчани», було проведено екологічні тренінги для мешканців Бузівської об’єднаної територіальної громади Жашківського району, на яких навчали сортуванню відходів, пише Економіка сьогодення.

Як інформує прес-служба Черкаської обласної ради, громадою уже закуплено 13 контейнерів для окремого збирання паперу, скла та пластику (планується ще 30) для створення на території громади кількох локацій для сортування сміття.

Відсортовані тверді побутові відходи, за словами голови Бузівської громади Олександра Фуркала, ОТГ доставлятиме до м.Умань, де їх здаватимуть на переробку. Контейнери уже встановлено у школах, дитсадках, біля адмінбудівлі сільської ради. Органічні відходи громада, як і раніше, забиратиме у населення окремо, за створеною у ОТГ раніше, системою. За зразком німецьких громад (досвід яких переймав голова Бузівської ОТГ), громада планує виготовити наліпки-календарі із датами вивезення ТВП від населення, яку кожен житель зможе розмістити на своєму холодильнику.

Крім здавання у переробку відсортованого сміття, у громаді робитимуть вироби із пластику, паперу, тощо – уже є ідея створення пуфиків із пластикових пляшок, які будуть наповнені поліетиленом та папером.

Громада планує придбати також трактор і причіп для вивезення сміття за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду, отримавши перемогу у конкурсі екологічних проектів.

Від admin

Коментарі закриті.