Професійне навчаннязапорука гарантованої зайнятості на майбутнє. Для забезпечення роботодавців підприємств кваліфікованими кадрами служба зайнятості здійснює професійне навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавця. Цього року свою конкурентоздатність на ринку праці підвищували майже 5 тис. безробітних громадян. Майже всі вони (більше 96 %) відразу після його закінчення були працевлаштовані, пише Економіка сьогодення.

Як інформують у відділі інформаційної роботи Обласного центру зайнятості, крім організації професійного навчання на базі навчальних закладів та роботодавців області широко застосовуються можливості навчальної бази закладів державної служби зайнятості. У 11 регіонах України – Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Луганській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській областях діє мережа центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО), де організовується  професійне навчання безробітних відповідних регіонів та інших областей України на потужній сучасній матеріально-технічній базі. У них є можливість здійснювати навчання майже за 90 напрямками. Цього року чисельність безробітних, які проходили навчання в закладах ЦПТО зросла у 26 разів.

Переваги навчання в ЦПТО підтверджує той факт, що у минулому році таких осіб навчалося 12, а цього року 314 осіб, з них 99% відразу після його закінчення працевлаштовані.

Новою формою у організації професійного навчання громадян є неформальне навчання за робітничими професіями, тобто це отримання працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Усі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразку.

Сьогодні можна підтвердити результати професійного неформального профнавчання за професією «кухар ІІІ-VІ розряду». Здійснюють таке підтвердження Одеський і Рівненський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та Вище професійне училище № 33 м. Києва.

На цей час визначені також ще 5 професій, за якими громадяни, маючи професійний досвід, можуть підтвердити свою кваліфікацію – це зварник, охоронник, електрозварник ручного зварювання, продавець непродовольчих товарів, слюсар-ремонтник. Але на цей час за зазначеними професіями навчальні заклади і підприємства ще не зареєструвалися.

Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників в країні здійснюється вже протягом трьох останніх років. Підтвердили свою кваліфікацію за цей час більше 130 громадян, з них дві особи мешканці Черкащини.

Восени минулого року та навесні поточного року за сприяння Звенигородської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, бажання підтвердити кваліфікацію виявили Олена та Марина. За допомогою фахівців районної філії жінки склали  анкети самооцінювання за професією кухар та, відповідно до поданих заяв, отримали від служби зайнятості направлення на підтвердження результатів неформального навчання в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ». Після успішного складання іспитів Олена та Марина отримали свідоцтва державного зразка про присвоєння їм робітничої кваліфікації за професією «кухар» ІІІ розряду.

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дає змогу вирішити питання визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надає право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за відповідною професією.

Підтвердити кваліфікацію можуть:

– громадяни України;

– іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні;

– громадяни, яких визнано в Україні біженцями та яким надано притулок;

– громадяни, яких визнано особами, які потребують додаткового захисту;

– громадяни, яким надано тимчасовий захист;

– ті, особи, які одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

 

 

Від admin

Коментарі закриті.