Рішенням господарського суду Черкаської області задоволено позовну заяву Золотоніської місцевої прокуратури про стягнення доходу, отриманого від безпідставно набутого майна, на користь держави, пише Економіка сьогодення.

У ході представницької діяльності Чорнобаївським відділом Золотоніської місцевої прокуратури виявлено факт порушення земельного законодавства в частині безоплатного використання земельної ділянки, яка розташована на території однієї із сільських рад Чорнобаївського району Черкаської області.

Установлено, що сільськогосподарське товариство, придбавши на підставі угоди купівлі – продажу господарські будівлі, не оформило речове право на земельну ділянку, розташовану під нерухомістю, шляхом укладення договору оренди та його державної реєстрації в установленому порядку.

Внаслідок використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів товариство не сплачувало грошові кошти за користування земельною ділянкою в установленому законодавчими актами розмірі, а сільська рада фактично була позбавлена права одержати дохід у виді орендної плати, який вона повинна була отримати в разі своєчасного укладення договору оренди, що завдало їй шкоди в розмірі понад 187 тис. грн. Зазначені порушення стали підставою звернення прокурора до суду з відповідним позовом.

За результатами розгляду позовної заяви господарським судом Черкаської області задоволено позовні вимоги прокуратури в повному обсязі та стягнуто вказані вище кошти з товариства на користь держави, інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Від admin

Коментарі закриті.