Професія тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва на сучасному ринку праці затребувана завжди, пише Економіка сьогодення.

У цьому переконалися і безробітні Городищенської районної філії Черкаського ОЦЗ,  котрі проходили професійне навчання на базі Державного професійно-технічного закладу «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України» за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорії А1.

Під час навчання слухачі курсів  вчились  проводити технічне обслуговування тракторів, виконувати операції з технічного обслуговування сільськогосподарської техніки, оперативно здійснювати технічний огляд і ремонт дискової борони, оборотного плуга, виконувати роботи на машинах для приготування кормів та  транспортні роботи на тракторах із дотриманням правил дорожнього руху, правил перевезення вантажів. Професійно-теоретичний курс  включав такі дисципліни: агротехнологія, трактори, основи слюсарної справи, сільськогосподарські машини, основи технічного креслення, комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки, охорона праці тощо. Правила дорожнього руху і основи керування трактором, сільськогосподарськими машинами слухачі вивчали  не лише у спеціально обладнаному кабінеті, а і в процесі індивідуальних занять по водінню під керівництвом майстра виробничого навчання  Миколи Дудника. Індивідуальне водіння на тракторах МТЗ-82 та ДТ-75 проходило кожного тижня, планомірно за графіком  на спеціально обладнаному полігоні  з дотриманням правил безпеки праці.

Майбутні трактористи оволоділи теоретичними знаннями та набули практичних навичок, адже під час виробничої практики мали можливість адаптуватись на реальних робочих місцях у замовників кадрів, а саме: ФГ В.Гарагая,  ТОВ «Журавське», ТОВ «Черкаси-Дніпро-Агро», ПП О.Курінний.

По закінченню навчання безробітні отримали свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації та будуть працевлаштовані до сільськогосподарських підприємств Черкащини.

Здобуття актуальної нині на ринку праці професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» не залишить жодного без роботи в майбутньому. Великою перевагою цієї професії є те, що оволодівши нею, людина може знайти роботу як в державному, так і приватному секторі виробництва, або зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю, інформують у відділі організації профнавчання ОЦЗ.

Від admin

Коментарі закриті.