Байкери з усієї країни, які другого серпня зберуться на Черкащині у рамках  мотофестивалю «Дорога на Січ», зможуть стати донорами крові. Організатори фестивалю — ГО «Українська асоціація мотоциклістів» разом з мотоклубом «Night birds» — запропонували мотоциклістам стати учасниками благодійної акції «Здай кров – врятуй життя!». Підготувалися до акції й медики — фахівці ТОВ «Черкаський обласний центр служби крові «Черкаси-Плазма» цього дня чекатимуть велику кількість донорів.

Готові ділитися найціннішим

Планується, що і мотоциклісти, й люди, які не мають стосунку до байкерського руху, у п’ятницю завітають у Черкаський обласний центр служби крові. Основна мета акції — популяризувати таке потрібне донорство, організувати поповнення компонентів крові на регулярній основі.

— Я побачила як працює подібна система за кордоном і вирішила впровадити кращі ідеї в Україні, — розповіла виконавчий директор «Української асоціації мотоциклістів» та ідейна натхненниця акції Олена Пухова. — Наприклад, у Польщі більше десяти років під час масових акцій проводять донацію і таким чином наповнюють банк крові. Хочеться, щоб донорство стало модним, щоб і в нашій країні до нього долучалося все більше людей. Ми лише починаємо працювати й акція в Черкасах — перша в Україні. Дуже сподіваюся що вона поширюватиметься.

Мотоспорт належить до досить травматичних видів спорту. Не секрет, що мотолюбителі досить часто травмуються в дорожньо-транспортних пригодах. За словами організаторів, донори-учасники акції готові ділитися найціннішим — своєю кров’ю — для потреб будь-якого хворого.

— Ми хочемо зробити так, щоб запас крові в медзакладах поповнювався  регулярно, — продовжує організаторка акції. — Щоб донори приходили і здавали кров не тому, що байкери приїхали з акцією, а щоб не було потреби в авральному порядку скликати громаду з проханням здати кров у разі якогось ДТП, коли дитина чи дорослий отримали травми чи в когось загострилася хвороба, й людина потребує переливання крові.

Іноземний досвід — на користь донорству

У Польщі, наприклад, здача крові часто відбувається мобільно. Як розповіла Олена Пухова, на масові акції — концерти, фестивалі — приїздить спеціально обладнаний та сертифікований автомобіль і, наприклад, з 11 до 16 години люди шикуються в чергу, щоб добровільно здати кров, а медики збирають досить великий її об’єм. Роботу такої пересувної станції забезпечують владні структури.

— У нас, на жаль, таких сертифікованих машин немає, — продовжує організаторка. — Розуміємо, що для нашої громадської організації придбати та обслуговувати такий спецавтомобіль занадто дорого. Тому ми сконцентрувалися саме на популяризації донорства, підвищенні рівня культури наших людей в цьому сенсі. А в перспективі, можливо, громадські організації, об’єднавши зусилля, зможуть втілити й ідею з автомобілем. Сусідня Польща вже на кілька кроків попереду в плані розуміння громадянами різних аспектів охорони здоров’я. Навіть медична картка там — серед найголовніших документів — на рівні з паспортом. Цьому сприяла потужна роз’яснювальна робота та, як стверджують фахівці, досконаліше законодавство. Більше розвинений у країнах Західної Європи й донорський рух. Такі акції зі збору крові, як планується в Черкасах, проходять у різних містах західних країн чи не щотижня.

 

Коли підтримка людей надихає

Організатори долучили до акції, окрім мотоциклістів з усієї країни, і владні структури області, різні громадські організації в тому числі велосипедистів та ветеранів АТО й ООС.

— Колишні військові також будуть присутні на акції, але не всі вони мають змогу здавати кров, адже хтось після операції чи після поранення, — пояснює Олена Пухова. — Але вони прийдуть нас підтримати і це дуже важливо, адже покаже наскільки започаткована справа сьогодні актуальна! На своїх сторінках в соцмережах, на сайтах інформацію про нашу акцію розмістили багато черкащан. Підтримують не тільки люди, пов’язані з донорством чи з мотоциклами й велосипедами. Багато підприємців запитують, як взяти участь, чим допомогти, пропонують подарувати сертифікати на власні послуги тим, хто долучиться до благодійної здачі крові. Гадаю, акція буде велелюдною та дасть поштовх проводити подібні заходи в усіх регіонах України. Що ж до планів, то ведемо переговори з польськими колегами, аби наступний захід зробити в одному з міст ближче до кордону з цією країною. Маємо ідею зробити його спільно з польськими друзями.

За інформацією ЧеркасиДОНОР

Від admin

Коментарі закриті.