У службі зайнятості кожній особі з інвалідністю надається допомога в підборі підходящої роботи згідно професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці, пише Екомодікона сьогення.

Також, особи з інвалідністю можуть залучатись до тимчасової зайнятості (громадські та інші роботи тимчасового характеру), пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищити кваліфікацію з урахуванням потреб місцевого ринку праці.

Так, з початку 2019 року на обліку в Черкаській обласній службі зайнятості перебувало 2 019 осіб, які мають інвалідність, з них:  жінки – 868 осіб, молодь до 35 років – 304 особи, мешканці сільської місцевості – 658 осіб.

Слід зазначити, що за перше півріччя поточного року, за допомогою центрів зайнятості та філій області працевлаштовані 452 особи з інвалідністю, 183 особи  проходили навчання за направленням служби зайнятості та 286 осіб – брали  участь в громадських  та інших роботах тимчасового характеру.

З початку 2019 року 13 осіб з інвалідністю започаткували власну справу, отримавши одноразово виплату допомоги по безробіттю. Бізнес-ідеї ці громадяни реалізовують у галузі бухгалтерського обліку, права, інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг з перукарства, ремонту комп’ютерної техніки, друкарства, роздрібній торгівлі продуктами харчування та торгівлі спортивним інвентарем, організації відпочинку та розваг, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, покриття підлоги та облицювання стін та забезпечення фізичного комфорту.

Всі працездатні особи з інвалідністю, які бажають працювати, можуть скористатися послугами служби зайнятості безкоштовно, повідомили у відділі організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ.

 

Від admin

Коментарі закриті.