Українцям розплачуватися за кордоном можна практично всіма банківськими картами, які випущені міжнародними платіжними системами. В Україні та Європі найбільш поширені Visa і MasterCard. Найкраще для подорожей користуватися картами основних класів – Classic і Gold, а також Platinum. За картками передбачено, як зняття готівки в банкоматах, так і безготівкові операції в торгових мережах і в Інтернеті. Погодьтеся, без цього не обійтися, адже напевно вам знадобиться забронювати номер в готелі, оплатити оренду автомобіля, купити квитки на транспорт або розплатитися на касі супермаркету.

Якщо ви подорожуєте не раз на 10 років, то має сенс зробити іменну картку з чіпом, щоб вже напевно працювала всюди. У деяких країнах термінали і банкомати можуть бути не пристосовані для прийому карток з магнітними стрічками, тому з не іменними картками можуть виникнути труднощі при оплаті.

В якій валюті відкривати картку? Логічна відповідь – в тій валюті, в якій у вас дохід. Якщо отримуєте гроші в гривні, то і картка повинна бути гривнева. Так, якщо ви поїдете в Європу, то при знятті готівки в банкоматі або при оплаті покупок в магазині автоматично відбуватиметься конвертація в євро. Під час конвертації використовуються курси міжнародних платіжних систем. Основною валютою розрахунку у Visa є долар, а у MasterCard – євро.

Перед виїздом за кордон бажано сповістити банк про майбутні транзакції в іншій країні, щоб він не вважав ці операції підозрілими і не заблокував гроші. Зробити це можна в Приват24 (меню ”Ще”→”Налаштування”→”Картки”→”Не блокувати картку при виїзді за кордон”).

Дебетова чи кредитна картка? Дебетова карта дозволяє використовувати тільки ті кошти, які були на неї зараховані. А кредитна – дозволяє користуватися кредитом з можливістю безпроцентного погашення протягом пільгового періоду (до 55 днів). Сума кредиту на картці «Універсальна» може сягати 50 тис. грн, на «Універсальній Gold» – 75 000 грн.

Інтернет-банк в подорож. Можливо інтернет-банк і не стане вам в нагоді, але краще щоб він був. Може виникнути необхідність перекинути гроші з однієї картки на іншу, або подивитися виписку про останні операції (оплата готелів, покупки в магазинах і кафе). через інтернет-банк можна зв’язатися з техпідтримкою, заблокувати карту, оплатити телефон або квартплату у себе на батьківщині. Загалом, в подорож Приват24 – це дуже корисна штука, особливо коли необхідно збільшити ліміт на кредитці.

Крім оформлення відповідної для подорожей банківської картки, потрібно обов’язково зробити туристичну медичну страховку, інакше кругленька сума за медпослуги за кордоном значно полегшить ваш гаманець. ПриватБанк працює з однією з провідних міжнародних компаній туристичного страхування – ERV.

На сторінці pb.ua/map є посилання на сайти ПриватБанку в різних країнах. На цих сайтах Ви можете подивитися адреси філій банку, посольства та консульства України за кордоном: www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publication/. Більш детальні поради – за посиланням,  про це інформує Макаренко Наталія, PR-менеджер ПриватБанкуЧеркаського та Вінницького регіонів.

Від admin

Коментарі закриті.