За попередніми підсумками, у 2018 році на Черкащині функціонувало 8691 підприємство малого бізнесу, з них 87% – мікропідприємства. Частка малих підприємств у загальній кількості підприємств–суб’єктів підприємницької діяльності склала 95%, пише Економіка сьогодення.

У структурі малого бізнесу Черкащини найбільша питома вага діючих підприємств припадає на дві сфери економічної діяльності: сільське, лісове та рибне господарство і оптову та роздрібну торгівлю; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 24% й 23% відповідно.

Кількість зайнятих працівників на малих підприємствах становила майже 43 тисячі осіб, з них на мікропідприємствах – 18,5 тисяч. У сфері малого бізнесу був зайнятий кожен третій працівник підприємств області.

За видами економічної діяльності чверть зайнятих працівників малих підприємств була задіяна в сільському, лісовому та рибному господарстві, п’ята частина – в промисловості, 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів.

Малими підприємствами було реалізовано продукції, товарів та послуг на суму майже 39540 млн грн, що на 16% більше ніж у 2017 році. Внесок малих підприємств до загального обсягу реалізації підприємств–суб’єктів підприємницької діяльності області становив 23%, третина цієї суми належала мікропідприємствам (13090 млн грн).

Традиційно, найбільшу частку обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств малого бізнесу (45%) дає сфера оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Фінансовим результатом до оподаткування малих підприємств були прибутки в сумі 2081 млн грн (на 37% більше ніж за 2017 рік), із них у мікропідприємств – 300 млн грн прибутків.

Найбільш прибутковою була діяльність сільського, лісового та рибного господарства – понад 1379 млн грн прибутків (майже на 10% більше ніж за попередній рік), інформують у головному управлінні статистики у Черкаській області.

Від admin

Коментарі закриті.