З початку 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 298 вакансій рибалок, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 137 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні, пише Економіка сьогодення.

У переважній більшості вакансії рибалки надходили від ФГ «Агро-Нептун», ТОВ «Жовнинське», ПП «Гарант Безпека», ТОВ «Блакитна нива», ПП «Флагман ФІШ», ПП «Інститут з питань іхтіології», ПАТ «Боровицьке», ТОВ «Комбінат-Черкаси» та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у поточному році налічувалось 581 особа. На цей час на обліку служби зайнятості перебуває 324 таких безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 4-5 тис. грн.

Сприяючи працевлаштуванню та підвищенню кваліфікації працівників рибної галузі, обласна служба зайнятості організовує професійне навчання громадян під конкретні замовлення роботодавців.

Так, з початку 2019 року відповідне навчання проходили 280 безробітних громадян, зокрема, за дистанційною формою навчання – 28 осіб. Навчання рибалок прибережного лову здійснювалось на базі ТОВ «НЗ «Черкаський навчально-курсовий комбінат», ДНЗ «Канівське вище професійне училище» та Державного професійно-технічного навчального закладу «Черкаський навчальний центр  Мінагропром України».

Завдяки українським рибалкам та рибоводам – професіоналам і аматорам, жителі України сьогодні мають можливість щорічно отримувати до столу близько 100 тис. тонн недорогої й високоякісної риби, виловленої у внутрішніх і морських водах країни.

Рибне господарство життєво важливе для більш ніж 30 тис. жителів нашої країни,  зайнятих професійним промислом. На сьогоднішній день вилов риби є прибутковим і цікавим заняттям, як для рибалок-одинаків, так і для риболовецьких суден, інформують у відділі інформаційної роботи ОЦЗ.

Від admin

Коментарі закриті.