Зробивши перший крок у розвитку мережі скринінгових центрів «Здоров’я жінки», черкаські онкологи вирішили на цьому не зупинятися, пише Економіка сьогодення.

Вже розпочато роботу над втіленням у життя нової ідеї – створення на території області скринінгових центрів «Здоров’я чоловіка». Про це повідомив директор КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» Віктор Парамонов.

За словами Віктора Парамонова, в Україні на питання профілактичних оглядів чоловіків не звертають особливої уваги. Оглядові кабінети для представників сильної статі є не в кожному лікувальному закладі, та й звертаються чоловіки до таких спеціалістів здебільшого тільки тоді, коли «припече». Тож на Черкащині вирішили виправити ситуацію.

Віктор Парамонов уже провів перемовини із кількома народними депутатами від області, і дехто вже готовий надати допомогу у відкритті скринінгових центрів для чоловіків у своїх округах. Знайти приміщення — не проблема, оскільки нині чимало площ у центральних районних лікарнях пустує.

Проекти таких кабінетів наразі розроблені. Місцеві онкологи чітко знають, якими вони будуть. А в Черкаському обласному онкодиспансері на базі урологічного відділення скринінговий кабінет для чоловіків уже відкрито.

«Наші фахівці заповнили нішу, котра утворилася в системі проведення профілактики, хоча це — не їх функція. Такими питаннями повинна займатися первинка й частково — заклади вторинного рівня. Тож сподіваюся, у майбутньому все стане на свої місця», — підсумовує Віктор Парамонов.

Від admin

Коментарі закриті.