Відкриття та презентація бізнес-проекту для молоді «Skills Lab: Власна справа» відбулася вчора, 25 червня, в прес-центрі Черкаської облдержадміністрації. Цього року програма вперше реалізовується в Черкасах за сприяння CSR Ukraine, експертної організації Центр «Розвиток КСВ» і Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України та у співпраці з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром, пише Економіка сьогодення.

Програма «Skills Lab» розрахована для молоді 16-35 років: студентів та випускників училищ, коледжів та університетів, які проживають у Черкасах та Черкаській області і готові започаткувати власну справу.

Навчання триватиме 1 місяць з 25 червня до 25 липня і включає офіційне відкриття, 6 тренінгових модулів по 4 години та підсумкову презентацію бізнес-планів учасників.

Свої вітальні слова на початку заходу висловили начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Максим Зеленський, директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко та представник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Світлана Петренко.

«Дуже приємно, що молоді люди хочуть займатися бізнесом. Я хочу, щоб молодь була самодостатньою, адже існує безліч можливостей, ніш, де ви можете реалізувати власні здібності. Проект «Skills Lab: Власна справа» існує для того, аби ви відкривали нові моделі в бізнесі, тож бажаю Вам стати гордістю для себе та своїх батьків, бути брендами сьогодення і прикладами для наслідування, − зазначив Максим Зеленський.

Менеджерка проектів Центру «Розвиток КСВ» Юлія Болгак розпочала презентацію програми з розповіді про попередній досвід реалізації в інших містах та Український пакт заради молоді 2020:

«У минулому році понад 150 хлопців та дівчат з 5-ти міст України стали випускниками програми та відкрили власну справу. Цього року програма вперше реалізовується в Черкасах. Ми отримали понад 60 заявок на участь, із яких обрали 30 найбільш мотивованих учасників. Було складно обрати, адже всі ідеї були дуже цікаві. Тому сподіваюся, що ця тренінгова програма допоможе вдосконалити і розвинути ваші навички та досягти успіху у власній справі».

Про розклад і тематику тренінгів, запрошених спікерів та структуру програми «Skills Lab: Власна справа», розповіла регіональна координаторка програми у Черкасах Олена Кудрявцева:

 «Мені дуже хочеться, щоб у вас були круті проекти, у яких ви зможете реалізували весь свій потенціал. З кожним мотивованим учасником ми будемо працювати у різних форматах: це і виступи успішних підприємців, бізнесменів і бузнесвумен, практичне обговорення майбутніх стартапів, робота в групах, ділові ігри, робота з бізнес-блокнотом, домашня робота над власним бізнес-проектом. Головне, щоб ваші ідеї були не лише написані на папері, а втілилися в життя, тож наше основне завдання – перетворити ваші професійні вміння та навички на успіх та дохід від власної справи».

Успішні черкаські стартапери, спікери проекту Валентин Марковський, Олександр Курявий, Анастасія Негода, Іван Іскімжі, Анна Тарапата, Світлана Семенова висловили свої мотиваційні промови, розповіли цікаві історії про досвід створення власної справи та анонсували учасникам майбутні тренінги.

На думку засновника дисконтно-бонусної мережі «Файне Місто» Валентина Марковського, бізнес має бути дуже позитивним і оптимістичним, а ще це живий механізм і кожен день у ньому з’являються нові деталі та змінні.

«Радий бачити таку велику кількість палаючих очей. Наша держава – це ми, наш бюджет – підприємці. Наше завдання максимально передати вам свій досвід, поділитися знаннями, допомогти і відправити вас на шлях підприємництва», − зазначив спікер проекту Валентин Марковський. Також він порадив учасникам максимально зібратися, поставити ціль і наполегливо пробивати шлях до підприємництва.

Корпоративний юрист та молодий підприємець Олександр Курявий зазначив, що коли створював власну справу керувався двома принципами: «Перемога любить хоробрих» і «Хоробрим доля допомагає».

«Ваша власна справа змінить Вас і надасть дух свободи. Країні потрібні здорові авантюристи і капіталісти. Сподіваюся, що завдяки проекту ви такими станете!», − наголосив він.

Голова ГО «Cherkasy ІТ Cluster» Анастасія Негода розповіла про можливості ІТ-бізнесу:

«Можливості ІТ-компаній зараз дуже великі. Головна його перевага в тому, що ви одразу виходите на глобальний ринок. Такі навички є конкурентоспроможними і допоможуть вам бути успішними!».

Майбутній спікер проекту Іван Іскімжі розповів про те, як ще під час навчання в університеті відкрив власну кав’ярню: «Свій шлях у бізнесі я також починав зі студентської лави. Зараз у Вас є шанс максимально прокачувати свої вміння. Важливо, щоб ту теорію, яку ви отримали, ви втілили на практиці!».

Засновниця піар-агенції «Semenova-media» Ірина Семенова на прикладі власної промови продемонструвала учасникам, як потрібно цікаво розповідати історію, щоб її хотіли слухати. Також вона порадила формувати власний імідж в соцмережах та освоювати PR-діяльність.

Анна Тарапата порадила учасникам проекту шукати однодумців і зацікавлювати їх у розвитку свого бізнесу:

«Якщо хочете бути лідером у своїй галузі, ви маєте розуміти, що імідж це перше, над чим маєте працювати, знаходьте свою «родзинку» і працюйте!»

На завершення презентації всі учасники підписали меморандум щодо участі у програмі та взяли участь у коуч-сесії «Лист собі через два місяці». Також отримали круті подарунки від організаторів – блокноти, у яких є безліч цікавої та корисної інформації та практичних порад щодо створення власної справи.

Насамкінець, учасники поділилися враженнями про відкриття та презентацію проекту в Черкасах.

«Мій емоційний стан, як у дитинстві перед Новим Роком – передчуття омріяного подарунку. А подарунків програмою передбачено чимало: 4-ох годинні заняття з досвідченими спікерами, молодими бізнесменами, стартаперами; дослідження, пошук та планування бізнес-ідей, формування підприємницької свідомості, нетворкінг і смачні кава-брейки, за які окерма подяка. Тому відкриваємо нові горизонти, прокачуємо власні «soft skills», будуємо забезпечене майбутнє!», – розповіла учасниця програми Катерина Яременко.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр (ЧОМРЦ) – державна організація, що підтримує молодіжні ініціативи та проекти з 2008 року. За роки роботи ми залучили до волонтерської діяльності, благодійних та соціальних акцій, мистецьких і патріотичних заходів понад 80 тисяч молодих людей з усієї Черкаської області.

Мета ЧОМРЦ – запровадження більш ефективних форм реалізації молодіжної політики в області та залучення молоді до активної громадської діяльності. Основні завдання: активізація молоді, розвиток лідерських здібностей, підтримка молодіжних ініціатив та надання їм майданчику для старту.

Напрямки роботи: популяризація волонтерства, розвиток особистісного та творчого потенціалу молоді, надання ресурсів активним молодим громадам, сприяння профорієнтації та працевлаштування, організація проектів (тренінгів, дозвілля), підтримка клубних об’єднань за інтересами.

Від admin

Коментарі закриті.