Черкаський район, передусім, аграрний край з властивими йому сезонними коливаннями на ринку праці, пише Економіка сьогодення.

Суттєво впливають на ці коливання підприємства переробної галузі. Наприклад, в аграрному секторі сезон розпочинається весною та закінчується пізньої осені, а підприємства переробної продукції розпочинають активну роботу на початку літа і теж завершують восени.

Так, минулого року за сприяння Черкаської районної філії обласного центру зайнятості було працевлаштовано 1 674 особи, з них – 956 працівників до роботодавців, які пропонують сезонну зайнятість.

о., а в переробній галузі – 11 тис. грн.

«Після закінчення сезону працівники знову звертаються до служби зайнятості в очікуванні роботи. Таким чином, створення  нових робочих місць з постійним характером виробництва, заробітною платою вище середньої та регулярним підвезенням працівників – сприятиме зменшенню сезонних коливань на ринку праці району», – вважає директор районної філії Олександр Гриценко.

Як приклад забезпечення постійною роботою мешканців району є підприємство Миронівського хлібопродукту, що працюють в селі Будище Черкаського району та селі Степанці Канівського району. На них працює близько 4 тис. працівників, яким забезпечується постійне, щоденне, безкоштовне підвезення до робочого місця, або ж пропонується тимчасове проживання, а також реалізовано пільгове харчування (за 1 грн.) та пільгове отримання продукції птахівництва. Середня заробітна плата за актуальними вакансіями підприємства складає 9 тис. грн.

Отже, основними чинниками, що дозволяють якісно укомплектувати підприємства працівниками є конкурентна заробітна плата та забезпечення довезення з віддалених від міста територій, інформують у Черкаській районній філії ОЦЗ.

Від admin

Коментарі закриті.