У рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» у Кам’янській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбувся семінар «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці» для 28 пошукачів роботи, пише Економіка сьогодення

До заходу долучилися начальник Кам’янського районного відділу ДРАЦС Наталія Юрик, фахівець ІІ категорії районного сектору філії Центру пробації в області Альона Цемашко та головний спеціаліст «Кам’янське бюро правової допомоги» Олена Сокол.

Мета семінару – поінформувати безробітних щодо захисту їх прав у повсякденному житті та підвищити рівень правової культури і свідомості громадян.

Учасники розглянули основні групи ризику та ознаки торгівлі людьми, а також отримали роз’яснення щодо етапів надання статусу постраждалого від торгівлі людьми. Фахівці надали корисні поради щодо того, як захистити себе під час перебування  за кордоном та куди можна звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію.

Розповідаючи про методи, форми та етапи вербування, шахрайства та експлуатації людини Олена Сокол наголосила: «Вербування в контексті торгівлі людьми має кримінальний характер, оскільки здійснюється з метою примусу й експлуатації. При цьому людей можуть вивозити за кордон, або перевозити в інші райони країни проживання. Особливістю вербування є обман людини, наприклад, щодо країни призначення, виду та умов роботи, розміру заробітної плати, порядку оформлення й вимог до оформлюваних документів».

Отримана під час таких заходів інформація, дозволить у майбутньому, як самим безробітним, так і їхнім рідним, знайомим уникнути небезпечних ситуацій під час подорожей, або запобігти її виникненню, інформують у Кам’янській районній філії ОЦЗ.

Від admin

Коментарі закриті.