Головне управління статистики у Черкаській області повідомляє, що споживчі ціни по області у травні 2019 р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,5%, пише Економіка сьогодення.

Продукти харчування та безалкогольні напої зросли в ціні на 1,2%. Найбільше (на 13,8%) подорожчали фрукти. На 3,2–0,5% зросли ціни на цукор, овочі, свинину, м’ясо птиці, рис, хліб, кисломолочну продукцію, соняшникову олію, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби. Водночас на 16,9% подешевшали яйця, на 1,5–0,3% – маргарин, макаронні вироби, молоко, сири, сало.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,4%, алкогольні напої – на 0,6%.

Одяг і взуття подешевшали на 0,9%, зокрема, взуття – на 1,3%, одяг – на 0,6%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,9% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 6,4%. Разом з тим відбулося підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 2,9% та плати за оренду житла – на 0,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,1% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,1%. Водночас автомобілі стали дешевшими на 1,7%.

Від admin

Коментарі закриті.