Делегація представників органів місцевого самоврядування Черкащини на чолі з виконавчим директором Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України Віталіною Повісьмак-Євминою бере участь у XV Українському муніципальному форумі, який проходить у м.Одесі. Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, посилення відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад та реалізації секторальних реформ, пише Економіка сьогодення.

Черкащину представляють голови восьми громад-членів АМУ, а саме: Володимир Тірон, голова Камʹянської міської ради (ОТГ), Олександр Люсюк, голова Ватутінської міської ради, Олексій Юрченко, голова Тальнівської міської ради (ОТГ), Олександр Гайдай, голова Корсунь-Шевченківської міської ради, Володимир Мірошник, голова Городищенської міської ради, Віктор Харченко, голова Чигиринської міської ради (ОТГ),  Олег Малюга, голова Набутівської сільської ради (ОТГ), Алла Мірошниченко, голова Чорнобаївської селищної ради (ОТГ).

Перший день Форуму – День діалогу з владою проводиться Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Серед гостей Дня діалогу з владою – Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман,  Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, Спеціальний уповноважений Уряду Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт, народний депутат України, представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан.

Голова АМУ Віталій Кличко виступив перед учасниками: «Сьогодні Асоціація міст України – найвпливовіша в Україні недержавна організація, що захищає інтереси місцевого самоврядування. АМУ об’єднує 779 міських, селищних та сільських рад. Серед них – 341 об’єднана територіальна громада. В муніципалітетах, що є членами АМУ, проживає майже 80 відсотків населення нашої країни. Незважаючи на політичні вподобання, всі ми об’єднанні ідеєю місцевого самоврядування як основи державності. Асоціація була і залишається аполітичною організацією, що захищає інтереси абсолютно всіх громад в Україні».

В. Кличко відзначив, що традиційно в рамках муніципального форуму проводиться «День діалогу» за сприяння постійного партнера АМУ – Агентства США з міжнародного розвитку. «Щиро вдячний нашим американським партнерам за багаторічну та системну підтримку місцевого самоврядування в Україні», – сказав мер Києва.

«Сьогоднішній захід – особливий. Його тема – «Реформа місцевого самоврядування застигла у стрибку над прірвою»! Така ситуація та можливі сценарії розвитку подій хвилюють нас усіх. Наближаються вибори 2020 року. Не виключено, що місцеві вибори будуть позачерговими. Тому головне питання – коли буде завершена реформа? На якій територіальній основі будуть сформовані нові громади? І найголовніше: чи буде місцеве самоврядування фінансово спроможним надавати якісні публічні послуги громадянам?! Адже саме це є метою реформи!», – сказав Голова АМУ.

В.Кличко підкреслив, що без підтримки Асоціації міст України реформи у сфері самоврядування не будуть відбуватися. Багато голів громад йдуть на парламентські вибори – це одночасно і виклик, і нові можливості: «Ми готові співпрацювати з новим парламентом. Наше головне завдання: представляти і захищати інтереси всіх наших громад –  і великих міст, і найменших сіл. Ми це робимо і будемо робити далі!».

«Разом з тим, є питання, які потребують термінового вирішення. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала проблемні питання громад. Цього року члени АМУ надіслали їх 164. До цього списку ми додали проблеми, що не були вирішені центральною владою за результатами «Дня Діалогу» у вересні минулого року в Тернополі. АМУ заздалегідь направила їх до відповідних міністерств для опрацювання», – сказав Віталій Кличко.

До учасників Форуму звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман:

«Сьогодні відчуваю себе мером усієї України. Я прийшов на посаду віце-прем’єр-міністра у 2014 році для реформи децентралізації влади. В той момент нам нав’язували ідею федералізації країни – її розколу і зникнення. Але ми – сотні і тисячі місцевих лідерів – почали реальні зміни у самій системі місцевого самоврядування, – сказав Володимир Гройсман. – До реформи, до 2013 року, бюджети громад були касами з видачі зарплат. Бюджети розвитку тоді дорівнювали нинішнім бюджетам розвитку Харкова і Дніпра. Ми змінили цю систему. Але чи всі ми усвідомлюємо, що ми ще не пройшли точки неповернення? Я бачу реальні загрози децентралізації. І ми не маємо права відмахуватися від проблем. Ми маємо завершити реформу і зробити її ефективною. Реформу треба захистити, нову систему управління треба захистити».

Робота Дня Діалогу з владою продовжилася на двох панельних дискусіях:

  • Реформа місцевого самоврядування: очікування громад
  • Реформа місцевого самоврядування: секторальні реформи

Модерував обидві дискусії Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Під час першої панельної дискусії учасники обговорили очікування громад від реформи місцевого самоврядування.

У ході другої панельної дискусії ключова увага була зосереджена на особливостях впровадження секторальної реформи у громадах.

На початку засідання Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко вийшов у скайп-конференцію. Він привітав учасників і побажав плідної співпраці на шляху продовження децентралізаційної реформи. «У цей непростий час всім головам громад необхідно об’єднатися і попрацювати з метою впровадження напрацьованих змін щодо кінцевого формування перспективних планів, складання маршрутів і т.д.»,  – зазначив Г.Зубко.

19-20 червня у програмі форуму «День Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи» (проводиться в рамках проекту Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні») та «День економічного розвитку українських міст» (проводиться в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (#ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів).

Від admin

Коментарі закриті.