У Тальнівському районі на Черкащині працює фермерське господарство замкнутого циклу «Агра». Тут вирощують свиней елітних порід, виготовляють для них корми, мають власне холодильне обладнання, а також будують забійний цех. Повідомляє viche.ck.ua.

Василь Бойко господарює у Заліському із сином Олексієм. Вони активні члени Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району. Їхнє селянське фермерське господарство «Агра» спеціалізується на тваринництві, але мають фермери ще й великий садок.

Також фермери самостійно виготовляють для свиней 6 видів сухих кормів: для маленьких, для старших, для свиноматок, для кнурів, для фінішу.

Також між фермами ростуть виноградники та садок.

Навколо ферм садок на 12 тис. дерев — 8 сортів яблунь і 3 груш. Зі слів власника, кожне дерево дає щонайменше 20 кг плодів.

Василь Бойко 7 років займається вирощуванням свиней елітних порід. Спочатку купували їх на Звенигородщині, в Озірній, на племінному підприємстві.

«Втім, після того, як завезли болячок і вивезли елітно-маточне поголів’я на м’ясокомбінат, бо вже лікувати було неможливо, то задумали свою лабораторію поставити. Закупили 5-6 кнурів порід світового стандарту: п’єтрен, дюрок, ландрас. Зараз вже й самі продаємо сім’я. М’ясо реалізовуємо як населенню, так і підприємствам», — розповів фермер.

Більшість процесів на фермі автоматизовано.

«Ми вже готові до нових стандартів. Зараз технологічний процес зробили. Є обробне і холодильне устаткування. Побудували бойню за європейськими стандартами. Бойня готова на 80%», — розповів Василь Бойко.

Від admin

Коментарі закриті.