Мінприроди підготує дорожню карту обласним державним адміністраціям щодо загальних умов проведення публічних закупівель з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (відходів пестицидів). Про це йшлося на нараді в Міністерстві, у якій взяв участь перший заступник голови Черкаської ОДА Тарас Висоцький, пише Економіка сьогодення.

На зібранні обговорювали питання щодо перспектив вирішення екологічно безпечного знешкодження небезпечних відходів пестицидів та гербіцидів. Йшлося про обсяги фінансування та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Здійснення природоохоронних заходів».

На сьогодні, за даними Мінприроди, у 719 складах 15 областей України зберігається 8199,167 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

За даними інвентаризації, проведеної управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, у 7 районах Черкащини міститься 282,371 тонн таких небезпечних відходів. Із них 240 тонн – у смт Єрки Катеринопільського району, що становить 85% від загального обсягу накопичених.

Нагадаємо, облдержадміністрація направила запит до Мінприроди щодо виділення 12,24 млн грн з державного бюджету на знешкодження 240 тонн відходів пестицидів, що зберігаються на території Єрківської ОТГ.

Також Кабінет Міністрів оприлюднив постанову №212 про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їхньою утилізацією, дозволивши вивозити пестициди за кордон для екологічно безпечної утилізації чи здійснювати таку утилізацію в Україні за наявності необхідних потужностей.

 

Від admin

Коментарі закриті.