Покращити систему теплопостачання хочуть у Черкасах. Для цього планують замінити тепломережі у різних місцях обласного центру та модернізувати котел на котельні по вул.О.Дашкевича. На це планують використати близько 20 млн грн., пише Економіка сьогодення.

Це передбачено інвестиційною програмою КП “Черкаситеплокомуненерго”. Її під час ранкової наради у Черкаській міській раді презентував директор підприємства Павло Карась. За його словами, ця програма була затверджена виконавчим комітетом Черкаської міської ради ще 17 грудня 2018 року, проте лише минулої п`ятниці її презентували на засіданні НКРЕКП.

Як інформує прес-служба Черкаської міської ради, на це засідання Павло Карась їздив до столиці разом із міським головою Анатолієм Бондаренком. Як зазначив міський голова, Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг визнала інвестиційну програму КП “Черкаситеплокомуненерго” найкращою в Україні.

Керівник комунального підприємства розповів про основні заходи, передбачені інвестиційною програмою.

«Найперше, що планується зробити – це модернізація котла на котельні по вул.О.Дашкевича, 62. Це дасть змогу забезпечити потребу в тепловій енергії в центральній частині міста. Тому що на сьогодні це проблемне питання. Адже в центральній частині міста здійснюється підключення нових житлових будинків та інших об’єктів», – зазначив він.

Окрім того, планується виконати низку робіт із заміни мереж. Зокрема, реконструкцію мережі по вул.Кобзарській до вул.Чехова.

«Це надзвичайно важлива ділянка, тому що це перемичка-з’єднання між мережами Черкаської ТЕЦ і мережами ЧТКЕ в районі вул.Різдвяної.  Там завужені діаметри труб, і при певних погодних умовах можуть з’являтися скарги мешканців на якість теплопостачання», – пояснив Павло Карась.

Наступна ділянка – реконструкція магістральної  тепломережі по вул. О.Дашкевича. Мережа повністю використала свій ресурс. Вона проходить під проїжджою частиною, і під час реконструкції вул.О.Дашкевича, яка запланована, потрібно зробити повну заміну цієї мережі.

«Плануємо замінити також мережу, розташовану по вул.Хрещатик та по вул.Крилова. Це дуже важлива ділянка. На мережі по вул.Благовісній були пориви після капітального ремонту, тому є економічна доцільність провести реконструкцію саме цієї ділянки, Крилова-Хрещатик, і тоді можна буде відключити  мережу по вул.Благовісній, яка перебуває в аварійному стані», – розповів директор ЧТКЕ.

Також планується реконструкція тепломережі із закриттям котельні по вул.Надпільній, 220 із переключенням споживачів до котельні по вул.О.Дашкевича. За словами Павла Карася, котельня по вул.Надпільній не дуже енергоефективна, тому ухвалене рішення її законсервувати.  Але вона може стати у нагоді у разі забудови полігона, зауважив директор КП.

«Прогнозоване навантаження на тариф складе трохи менше, ніж 2%, що повністю відповідає політиці національного регулятора. Я думаю, що в найближчі кілька років підприємство зможе перейти на амортизаційну заміну мереж. Тоді це різко зменшить аварійність і покращить якість теплопостачання. Наступний етап – остаточне затвердження інвестиційної програми та коригування тарифу», – зазначив Павло Карась.

Від admin

Коментарі закриті.