Цими вихідними ми відзначили Міжнародний день захисту дітей. Проходило чимало яскравих і цікавих заходів, і радісно було спостерігати, як весело діти проводять час у колі родини. У всіх би так… Але є малеча, яку спіткала біда, тяжка і підступна хвороба, і яка дійсно потребує щоденного захисту: лікарів, батьків, благодійних донорів, просто небайдужих громадян. Ці діти проводять місяці у лікарняних стінах дитячого відділення Черкаського онкодиспансеру, стійко терплять невимовний біль, швидко дорослішають і вчаться цінувати кожну мить одужання.

Наразі в обласному Центрі дитячої онкології та гематології КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» перебуває 30 дітей, які боряться зі страшною недугою. У них є шанси перемогти хворобу і повернутися до нормального повноцінного життя.

Значну допомогу відділенню надає «Черкаси-Плазма». Тісна співпраця та взаєморозуміння фахівців двох закладів сприяє ефективному лікуванню онкохворих дітей. Про це розповіла дитячий онколог обласного Центру дитячої онкології та гематології Анна Самохвал:

– Із Черкаською службою крові ми працюємо з листопада 2018 року. Організація співпраці доволі проста і зручна. Ми направляємо до «Черкаси-Плазма» замовлення електронною поштою і вони нам постачають ту кількість препаратів крові і тієї групи, які нам необхідні.  Тож на сьогоднішній день у нас немає проблеми із забезпеченням препаратами крові необхідних для лікування онкохворих дітей.

Навіть якщо це дуже рідкісна група крові, яку раніше ми чекали тижнями, тепер її постачають без затримки. Це дуже важливо для наших пацієнтів. Адже без переливання компонентів крові ми не можемо проводити лікування.

СПІВПРАЦЯ ІЗ «ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА»: ЯКІСНО І ЗРУЧНО

Анно Іванівно, як часто відділенню необхідно компоненти крові?

– Практично щодня. Бувають дні, коли необхідно провести і кілька переливань. Навіть одному пацієнту. Все залежить від стану дитини. Адже якщо їй проводиться інтенсивна блокова хіміотерапія, то переливань необхідно більше.

І станція переливання крові ніколи не підводить, у нас не було зривів у постачанні, навіть у святкові дні. Працівники «Черкаси-плазми» завжди попереджають, як вони працюють у вихідні та святкові дні, про запаси крові в такі дні тощо. Інколи навіть виходять на роботу у вихідні, щоб забезпечити наше відділення необхідними компонентами. Така співпраця дає можливість повністю забезпечувати потребу відділення у компонентах крові.

З першого січня у нашому відділенні було зроблено переливання 124 доз тромбоконцентрату (це 98 переливань), 4,5 л крові і 2 л плазми.

Така ситуація була завжди?

– До того часу, як Черкаська станція переливання крові змінила формат роботи, забезпечити пацієнтів вчасно і в необхідній кількості препаратами крові було вкрай складно. Ми, лікарі, разом із батьками маленьких пацієнтів шукали донорів, де могли. А це не так просто, адже дитині потрібні донори тієї ж групи крові, резус-фактору. І це була досить велика проблема. Особливо, коли дитині необхідно екстрено перелити тромбоконцентрат  або еритроцитарну масу.

Батьки навіть везли донорів з районів. А це час, матеріальні витрати. Поки знайдуть донорів, транспорт привезти, поки їх обстежать – втрачався дорогоцінний час. Донори, які приїхали за сотні кілометрів з інших районі часто не підходили дитині за групою крові. Щоб обстеження донору проводилося швидше, батькам ще й доводилося доплачувати. Просто важко це все згадувати.

Нині у нас немає затримки у лікуванні пацієнта, немає великих проміжків між процесами лікування, а це дає великий шанс на одужання дитини. Після хіміотерапії у діток немає станів, які б загрожували життю. Адже раніше, поки шукали донорів, то посилювалась загроза кровотечі, а відтак виникала потреба у більшій кількості компонентів крові.

І не лише тромбоцитів, а й єритроцитарної маси. Сьогоднішня співпраця зі станцією – це досить зручно і для лікарів, і для пацієнтів.

«БАТЬКИ НЕ ПЛАТЯТЬ НІ КОПІЙКИ»

– Проте ходять чутки, що доза препарату крові дорого обходиться для онкохворого пацієнта.

Це якісь нісенітниці. Люди говорять, достеменно не знаючи ситуації. Наші пацієнти нічого не платять. Батьки не платять ні копійки, можете запитати будь-кого з них. Вони навіть не знають, як відбувається процес придбання компонентів крові. Ми лише повідомляємо батькам дитини, що ми переливаємо.  Станція переливання крові забезпечує наше відділення високоякісними препаратами крові без будь-якої участі батьків. Із відділом заготовки та відділом видачі «Черкаси-плазми» спілкується виключно наш медичний персонал. Всі компоненти нам привозяться на замовлення. Медсестра отримує, як у нас заведено за законодавчими вимогами і стандартами, реєструє ці препарати і ми готуємось до переливання. Всі батьки дуже задоволені і ми задоволені.

– Анно Іванівно, Ви згадали про високу якість компонентів, виготовлених «Черкаси-плазмою».  

– Звісно. «Черкаси-плазма» виготовляє компоненти крові європейської якості. Нині нам постачають тромбоконцентрат, у якому застосовуються чисті тромбоцити. Це не суміш з еритроцитами, як було раніше (тромбомаса). Це аферезні тромбоцити, які мають терапевтичний ефект в рази більший, ніж тромбоцити, які до цього виготовлялись. Адже такі тромбоцити позитивно впливають на організм дитини. Наші маленькі пацієнти краще виходять з важкого стану після проходження хіміотерапії. І що важливо, ми можемо швидше продовжувати курс лікування.

«ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА» – НА ЗАХИСТІ МАЛЕНЬКИХ ПАЦІЄНТІВ

Страшний діагноз – гострий лімфобласний лейкоз – маленькій Надійці поставили минулого року. З того часу вона практично не буває вдома. Її другим домом став Центр онкології та гематології обласного онкодиспансеру. Мама трирічної Надійки Богдана Тишкевич, жителька Шполянського району із вдячністю розповідаю, що завдяки «Черкаси-Плазма» їй не потрібно перейматися пошуками донорів.

–  Ми з дитиною перебуваємо у цьому відділенні з 6 вересня 2018 року. Відрадно, що нам не доводиться шукати донорів, як це робили батьки хворих дітей раніше. Бо це було дуже складно – і морально, і матеріально. Коли дитина тяжко хвора, у батьків вистачає клопотів  і без цього. Нині дитина вчасно отримує всі компоненти крові, які нам необхідно, і, що важливо, безоплатно. Дитяче відділення онкології і гематології стало для нас другим домом. Я фактично постійно перебуваю з Надійкою у Черкасах. І навіть не уявляю, аби ще потрібно було десь шукати донорів. Куди за ними іти? Вони ж не чекають на вулиці – обстежені і підготовлені. Тому дуже добре, що цим зараз переймається «Черкаси-плазма», і у Черкасах є своєрідний банк крові, і онкодиспансер забезпечує своїх пацієнтів безоплатно необхідними препаратами. Ми, батьки, за це не платимо ні копійки.  За інформацією Фейсбук-сторінки “ЧеркасиДОНОР”

Від admin

Коментарі закриті.