Пропозиції з реформування адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів громад, що передбачає новий етап децентралізації, розпочали напрацьовувати на Черкащині. Над цим працює міжвідомча регіональна робоча група, перше засідання якої відбулося в Черкаській обласній державній адміністрації у форматі круглого столу на тему «Зміни в адміністративно-територіальному устрої, зміна меж районів». Про це пише Економіка сьогодення.
Засідання проходило під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Тараса Висоцького за участю експерта Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України, директора Інституту розвитку територій Юрія Ганущака, представників регіонального рівнів Пенсійного фонду та Держпраці, структурних підрозділів ОДА, служби зайнятості, профспілок тощо.

Від Черкаського обласного центру зайнятості участь у заході взяв директор Григорій Дендемарченко.

На заході експерт представив аналіз існуючої ситуації в області щодо формування об’єднаних громад та проект моделі адміністративно-територіального устрою базового рівня Черкащини, які підготувала група експертів геоінформаційного моніторингу реформи децентралізації при Мінрегіоні.

Він акцентував увагу присутніх на ключових завданнях кожного адміністративного рівня: на рівні громади – доступність та спроможність, на районному рівні – ефективність державного управління, на рівні регіону – гармонійний розвиток.

За словами Юрія Ганущака, Черкащина посідає 16 місце серед регіонів щодо формування спроможних громад. Перспективний план, на основі якого мають створюватися такі громади, покриває лише 74,8 % території області. Він передбачає формування 62 об’єднаних територіальних громад, 48 з яких уже створено.

За словами першого заступника очільника області Тараса Висоцького, в основу реформування буде покладено перспективний план територій громад Черкащини.

«Нині ми проводимо робочі зустрічі з доопрацювання перспективного плану. Ця робота триватиме до кінця червня. Сподіваємося ухвалити компромісні рішення щодо об’єднання, враховуючи всі зауваження Кабінету Міністрів України, а потім спрямуємо на затвердження. Між тим, маємо також орієнтуватися на затверджену урядом дорожню карту не лише по об’єднаних територіальних громадах, а в цілому в межах адміністративно-територіальної реформи», – наголосив під час зібрання перший заступник.

Планується, що робоча група збиратиметься щонайменше раз на місяць та напрацьовуватиме конкретні пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою районного рівня області.

Довідково: В минулому році на Черкащині завершилися реформаційні процеси служби зайнятості, в результаті чого 20 базових центрів зайнятості реорганізовано у відповідні філії, які приєднано до Черкаського обласного центру зайнятості; Черкаський, Уманський міські та Смілянський міськрайонний центри зайнятості залишилися юридичними особами.

В умовах децентралізації надзвичайно важливим є провадження активної співпраці служби зайнятості з об’єднаним територіальними громадами. На цей час в кожній із 54 ОТГ області та у населених пунктах, що до них входять, створені місця для прийому та надання послуг представниками обласної служби зайнятості. Протягом минулого року та січня-квітня поточного років проведено 1,9 тис. заходів на території ОТГ, 14,6 тис. послуг отримали 8,3 тис. жителів цих громад.

Від admin

Коментарі закриті.