З початку 2019 року статус безробітного мали 8033 особи з числа молоді (30,1% загальної кількості безробітних), допомогу по безробіттю  отримували  6448 молодих осіб (4110 осіб отримує допомогу на кінець звітного періоду).

Серед безробітних у віці до 35 років 87,2% до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. З них 40,8% раніше займали посади службовців; 46,4% – займали робітничі місця. Решта громадян відносилась до осіб без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки.

Усього з початку 2019 року статус безробітного мали 195 випускників, з них: 159 осіб випускники вищих навчальних закладів та 36 осіб випускники професійно-технічних навчальних закладів. Кількість випускників, що звернулись до Черкаської обласної служби зайнятості становила 91 особу (у т.ч. 72 особи випускники вищих навчальних закладів та 19 осіб – випускники професійно-технічних навчальних закладів).

Серед випускників ВНЗ третина навчалася у галузі соціальних наук, бізнесу та права, 11,2 % отримали освіту у галузі охорони здоров’я та освіти, 10,5% – гуманітарні науки та мистецтво, 6,2% – мали інженерну спеціальність, 3,7% – вивчали природничі науки.

Серед випускників ПТНЗ 33,3% становлять робітники з обслуговування устаткування та машин, 27,7% – кваліфіковані робітники з інструментом, 38,8% – спеціалісти та працівники сфери торгівлі та послуг.

За сприяння Черкаської обласної служби зайнятості знайшли роботу 2726 молодих громадян, зокрема, кожен другий з них був працевлаштований оперативно до набуття статусу безробітного.

Профорієнтаційними послугами протягом січня-березня 2019 року було охоплено понад 10,6 тис. безробітних з числа молоді.

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу, до потреб роботодавців, розширення компетенції та підвищення конкурентоспроможності, обласною  службою зайнятості  проводилося професійне навчання  на замовлення роботодавців 910 безробітних у віці до 35 років.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено  484 особи з числа молоді (19,6% загальної кількості залучених безробітних). Роботи організовувалися по наступних напрямках: допомога сім’ям учасників АТО, супровід інвалідів по зору, роботи на об’єктах соціальної сфери, впорядкування місць поховань тощо.

Кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного, становила більше 5,1 тис. осіб, що на 15,6 % менше, ніж на відповідну дату минулого року. Допомогу по безробіттю отримували понад 4,1 тис. осіб.

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ

 

Від admin

Коментарі закриті.