Оновлена історична частина дендрологічного парку «Софіївка» у місті Умань стає туристичною перлиною не тільки Умані та України, а й всієї Європи.

27 квітня відбулось відкриття оновленої історичної частини дендропарку. Урочисто відкрили оновлену «Софіївку»та презентували її нові окраси, ініціатор проекту реконструкції та розбудови дендропарку народний депутат України Антон Яценко спільно з директором «Софіївки» Іваном Косенком.

Зокрема, в дендропарку з’явилися нові об’єкти, які підкреслюють його первозданний вигляд:

― багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона»;

― пам’ятники засновнику парку, графу Станіславу Потоцькому та його дружині Софії;

― найбільший за різновидністю в Україні сад магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні;

― нові насадження таксодіума дворядного, клена Фрімана, горобини звичайної;

― центральна алея та доріжки, викладені з гранітної бруківки;

― експозиція з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої у 1838 р. під час перебування «Софіївки» у віданні Південних військових поселень (1838-1859 рр.).

Також в історичній частині «Софіївки» було проведено роботи для покращення естетичного вигляду парку та забезпечення комфортних умов для його відвідувачів:

― побудовано два нових туалети та реконструйовано туалет біля головного входу в парк;

― встановлено вказівники;

― зроблено реконструкцію огорожі по периметру парку;

― повністю оновлено системи автоматизованого поливу;

― проведено очищення річки Кам’янка;

― впорядковано торгівлю на території дендропарку.

З метою поповнення колекції рослин та озеленення парламентар висадив у дендропарку саджанець дуба червоного.

«Те, що сьогодні «Софіївка» оновилася, це тільки завдяки Антону Володимировичу Яценку» – зауважив директор дендропарку Іван Косенко.

Варто зазначити, що саме Антон Яценко добився виділення фінансування з держбюджету на реалізацію проекту реконструкції та розбудови «Софіївки» та докладає багато зусиль для того, щоб парк розвивався.

 «Переконаний, що оновлена історична «Софіївка» ввійде в історію, як один з найбільш відомих та унікальних туристичних об’єктів, що підніме імідж Умані, Черкащини та України на міжнародному рівні. Умань має розвиватись як міжнародний туристичний центр. Місцевих жителів має ставати більше, а туристів ще більше. Робитиму все можливе для цього» – прокоментував Антон Яценко.

27 квітня всі відвідувачі «Софіївки» мали змогу поринути в атмосферу кінця ХVIII – початку ХІХ ст., яку створювали актори в стилізованих костюмах. Кожен міг послухати музику струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra у Павільйоні Флори та отримати безкоштовний портрет від уманських художників.

Кульмінацією вечора став феєричний виступ народного артиста України, соліста Метрополітен Опера у Нью-Йорку, Маестро Володимира Гришка, який заспівав біля комплексу водоспадів «Тризуб Посейдона».

Антон Яценко зазначив, що наприкінці травня у дендропарку буде відкрито відновлений «Звіринець», заснований графом Станіславом Потоцьким у перший період будівництва «Софіївки». Там будуть мешкати близько 30 диких тварин різних видів (лані європейські, муфлони, олені благородні, лами, верблюди, мунтжаки, шотландські корівки тощо);

За словами народного депутата, тепер «Софіївка» має всі шанси потрапити до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Від admin

Коментарі закриті.