25 квітня місто Черкаси отримало міжнародний статус кандидатів світової ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Про це поінформувала консультант з комунікацій Черкаського РВ АМУ Лариса Булка.

Нещодавно Черкаська міська рада ухвалила план дій із реалізації Ініціативи, таким чином виконала необхідні умови для отримання відповідного статусу.

Наприкінці минулого року такий статус уже отримали 11 муніципалітетів в Україні, згодом до них долучилися й інші міста та громади. Таким чином, сьогодні до переліку громад-кандидатів входять 17 міст і громад. м. Бахмут (Донецька область), Білозірська ОТГ (Черкаська область), Біляївська ОТГ (Одеська область), м. Вінниця, м. Володимир-Волинський (Волинська область), м. Дружківка (Донецька область), м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), Клесівська ОТГ (Рівненська область), м. Кременчук (Полтавська область), м. Львів, Новоборівська ОТГ (Житомирська область), Новознам’янська ОТГ (Полтавська область), Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область), м. Одеса, м. Умань (Черкаська область), м. Хмільник (Вінницька область), м. Черкаси.

Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Якщо результати будуть визнані успішними, муніципалітет отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».

Нагадаємо, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Перед підписанням меморандуму у рамках Проекту ПУЛЬС Асоціація міст України у січні-березні 2018 року провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини». Метою конкурсу було виявлення кращих ідей та існуючих практик створення дружнього до дітей середовища. Завдяки співпраці Асоціації з ЮНІСЕФ, громади-переможці конкурсу були долучені до перших громад, які повноцінно задіяні у Всесвітній ініціативі ЮНІСЕФ.​

У жовтні 2018 року Асоціація міст України надала пропозиції до цих законопроектів щодо розширення інструменту державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді.

24 вересня під час Дня діалогу з владою у Тернополі Асоціація міст України підписала з ЮНІСЕФ Меморандум про наміри та взаємодію​.

20 березня Уряд схвалив законопроекти, які передбачають підтримку громад, дружніх до дітей та молоді. У розробці цих проектів Закону брала участь АМУ.

 

Від admin

Коментарі закриті.