Громадський діяч, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Євгеній Глєбов вважає за необхідне найближчим часом ухвалити закон про імпічмент Президента. Про це він повідомив Економіка Сьогодення.

«П’ять довгих років ми чекали на виконання обіцянок від нинішнього Президента України. Чекали та даремно, як бачимо, в переважній більшості вони лишилися на  папері агітаційних листівок. Така доля спіткала і обіцянки щодо прийняття закону про імпічмент Президента.

У цю неділю українці мають обрати наступного Президента, оберуть вони «нового» чи «старого» покаже час, а наразі 450 народних обранців й досі не відважились ухвалити Законопроект №7248, який було зареєстровано ще у жовтні 2017 року.

Цей Законопроект є дуже важливий, саме він має врегульовувати діяльність Конституційної інституції – Президента України, а також припинення його повноважень та діяльності у випадку порушення закону чи державної зради.

Аналітики вважають, що є шанси прийняття документу до завершення каденції нинішньої Верховної ради, але це скорше за все лише балачки, відтягування часу. Гадаю, що це пов’язано виключно з небажанням депутатів брати на себе відповідальність.

В свою чергу, обіцянки від Порошенка щодо готовності ухвалити цей законопроект виглядають не більш, ніж чергова передвиборча агітація, якій українці вже давно перестали вірити. Просто смішно зараз чути ці  «нові – старі» обіцянки, і в повітрі витає лише одне питання, а що ви робили і про що думали «свої» п’ять років прекрасно знаючи про те, що дієвого механізму імпічменту немає, а суспільна необхідність у такому законі є.

На мою думку, прийняти закон про імпічмент Президента необхідно як найшвидше, як то кажуть не впорався зі своїми обов’язками, поступися дорогою іншим, кращим. А що ми бачимо зараз, півроку у Верховної ради ніяк не дійдуть руки виділити час на розгляд законопроекту та внести в нього відповідні правки, яких буде, гадаю, дуже багато, що знову затягне процес з його ухваленню.

Тобто, всі розмовляють про закон, а в підсумку, відбувається повна нестиковка з Конституцією України, прийнятою в 1996 році, якою передбачено, що для імпічменту президента  потрібен окремий закон, а його досі немає.

Минуло 23 роки незалежності країни. Тож, як виявляється на справді, жоден глава держави просто не хоче, аби  в Україні була цивілізована процедура імпічменту президента. І щось мені так здається, що при «старій» владі очікувати на ухвалення цього закону лише марні мрії. А поки в Україні не буде закону про імпічмент Президента, в країні буде безлад, процвітання корупції, громадський супротив та Майдани. Українці вже давно розчаровані інституцією Президента, бо кожен з Президентів України лише розширює, всупереч Конституції України, свої повноваження шляхом прийняття своїх власних актів (указів, розпоряджень), іноді таємних.

Закон має бути прозорим, а механізм усунення президента, який порушує закон – чіткий. На законодавчому рівні має бути визначено правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, а також голови, заступника голови, секретаря та членів спеціальної тимчасової слідчої комісії.  Чітке визначення повноважень Президента та порядок притягнення його до відповідальності сприятиме радикальному вирішенню важких політичних кризових ситуацій.

Брати участь у виборах наш громадянський обов’язок і 21 квітня ми не маємо права дозволити вирішувати за нас, яким бути майбутньому нашої країни”, – зауважив Євгеній Глєбов.

 

 

 

Від admin

Коментарі закриті.