Господарський суд Черкаської області затвердив мирові угоди між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» щодо реструктуризації заборгованості перед енергетичною компанією 12 квітня. Всі кошти, отримані ПАТ «Черкасиобленерго» від ПАТ «Азот», будуть миттєво перенаправлені на погашення боргу перед ДП «Енергоринок», інформує “Черкасиобленерго”.

Мирові угоди є важливими документами для Товариства. Завдяки їх реалізації ПАТ «Черкасиобленерго» отримає гарантовані надходження для сплати боргу та зменшення розміру заборгованості перед ДП «Енергоринок», що виникла в період 2015-2016 років внаслідок шахрайських дій попереднього керівництва, за якими відкриті кримінальні провадження, тривають розслідування, вироків суду досі немає.

Керівництво ПАТ «Черкасиобленерго» протягом 2017-2018 років неодноразово проводило переговори щодо мирного врегулювання спору по стягненню з ПАТ «АЗОТ» боргу за електроенергію на користь ПАТ «Черкасиобленерго».

Постановами Київського апеляційного господарського суду від 03.07.2018 р. у справах № 925/819/17 та № 925/965/16 стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» 1 979 508 890,38 грн.

В свою чергу, з липня 2018 року дотепер органами Державної виконавчої служби в примусовому порядку стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» лише 6 799 001,97 грн. Тому, враховуючи ці обставини, між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «АЗОТ» розглянуули питання та досягнули згоди щодо доцільності врегулювання судового спору, який тягнеться ще з 2017 року, шляхом укладення мирової угоди, яка б містила прийнятний та об’єктивний графік погашення заборгованості, та реальне надходження коштів на рахунки ДП «Енергоринок».

Зазначимо, що за цей час, за умови прийняття 3 липня 2018 року ухвали про затвердження мирової угоди, ПАТ «Черкасиобленерго» на сьогодні могло б отримати від ПАТ «Азот» більше 100 000 000 гривень та перенаправити кошти на рахунок ДП «Енергоринок» для зменшення заборгованості.

– Укладення та затвердження мирової угоди є найбільш прийнятним, законним та ефективним механізмом  направленим на погашення заборгованості ПАТ «АЗОТ» перед ПАТ «Черкасиобленерго», це дозволить Товариству погашати заборгованість перед Державним підприємством  «Енергоринок». Умови поданої до суду мирової угоди не порушують інтереси Фонду державного майна України, а є найбільш ефективним способом який містить прийнятний та реальний графік погашення заборгованості, – зазначила директор із правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова.

ПАТ «Черкасиобленерго» очікує, що умови зазначені в  мирових угодах будуть дотримані та виконані ПАТ «Азот» у повному обсязі, а також у зазначені терміни.

Від Author 2

Коментарі закриті.