На бюджетну комісію надійшли звернення від постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту та від жителів міста з проханням розглянути можливість виділення коштів для ремонту приміщення бібліотечної філії №2, яке наразі знаходиться у жахливому стані. Жителі мікрорайону наполягають, щоб бібліотека збереглася, інформує “Сміла.ua”. А от чиновники – іншої думки, і мають на те об’єктивні причини.
Депутати розглянули це питання. Заступник міського голови Людмила Осейко розповіла, що питання ремонту бібліотеки порушили ще у січні. Тоді створили спеціальну комісію, яка обстежила приміщення та винесла вердикт: дах протікає, кругом грибок, стіни не просихають, приміщення у аварійному стані та небезпечне для працівників і відвідувачів.
Зараз працівників бібліотеки №2 тимчасово перевели у інші бібліотеки, а книжкові фонди розподілили в сусідні книгозбірні.
За нормативами Міністрества культури у Смілі, відповідно до кількості жителів, має бути не менше 4 бібліотек. А у нас їх 8. Мінімальна відстань між бібліотеками має бути 2 км.
Члени бюджетної комісії говорили про те, що філія №2 не є центральною і надважливою. Тому треба злити філію №2 з центральною бібліотекою та закрити це питання. Але не всі депутати з цим погоджувались, зокрема, Валентина Зборівська нагадала, що жителі мікрорайону будуть обурені і остаточне рішення треба ухвалювати лише з дозволу Міністерства культури.
Секретар міської ради Віктор Федоренко сказав, що в області вважають, що у Смілі найбільше шкіл, бібліотек, медичних закладів для населення. Фінансування йде на бюджетників, тому немає грошей на ремонт доріг і комуналку. Злиття однієї бібліотеки не нашкодить нашому місту.
У результаті, депутати звернулися за роз’ясненням до Міністерства культури і чекатимуть на відповідь вищої інстанції.

Від Author 2

Коментарі закриті.