У кількох районах Черкащини вже розпочали будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини. У цілому стартували на 8 об’єктах.

Хід робіт інспектує перший заступник очільника області Тарас Висоцький та планує найближчим часом відвідати всі населені пункти, де визначили будівництво. Натепер перевірив, як працюють над утіленням проекту на Кам’янщині, Чигиринщині, Смілянщині, Золотоніщині, в Черкаському районі. Там спільно з фахівцями в галузі будівництва, представниками місцевого керівництва, зокрема й сільських рад, територіальних громад, а також підрядних організацій та проектантів обговорили механізми реалізації проектів, будівельні роботи, фінансування, строки.

— У трьох із шести відвіданих мною на сьогодні населених пунктів уже розпочали будівництво, невдовзі стартують і в решті з них, – говорить Тарас Миколайович. – У цілому ж проектне будівництво амбулаторій передбачає три місяці, тож, сподіваємося, що вже влітку жителі районів зможуть оцінити результат. Адже сучасні амбулаторії, створення яких ініціював Глава держави в межах медреформи, покликані забезпечити населення якісними й доступними медичними послугами на селі.

За словами Тараса Висоцького, будівництво таких амбулаторій стало можливим завдяки субвенції з державного місцевим бюджетам, спрямованої на розвиток системи охорони здоровʼя у сільській місцевості. А це – майже 250 млн грн. Зокрема, на будівництво амбулаторій передбачили 136,5 млн грн, 11,5 млн грн – на придбання службового автотранспорту для медиків.

Між тим, проекти реалізують за умови співфінансування з місцевих бюджетів не менше ніж 10% від вартості будівництва. Водночас власним коштом на місцях мають підвести необхідні комунікації, доступ до мережі Інтернет, також облаштувати території, зокрема стоянки, під’їзні шляхи та ін

Від Author 2

Коментарі закриті.