Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно велика та небезпечна. На превеликий жаль, деякі мешканці нашого зовсім не думають про це і нахабно палять листя та сміття, інформує “Сміла.ua”. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини важкі захворювання. Окрім того з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву.
3. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
4. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.
5. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП.
6. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
Спалювання листя чи сміття є порушенням українського законодавства, а саме: ст. 50 Конституції України, ЗУ «Про охорону природного навколишнього середовища», ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», ЗУ «Про благоустрій у населених пунктах», «Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій», «Правил утримання зелених насадженьу містах та інших населених пунктах». Відповідальність за дане порушення передбачено ст. 152 Кодексу про адміністративні правопорушення України і тягне за собою накладення штрафу у розмірі до 1360 грн.
Розпорядженням секретаря міської ради утворено комісію для проведення профілактичних рейдів у боротьбі із самовільним випалюванням рослинності на території міста. Тому, при виявленні фактів паління, смілян просять звертатися до диспетчера чергової оперативної служби виконавчого комітету Смілянської міської ради за тел. 4-10-16, для передачі інформації в інспекцію з благоустрою, екології та забудови міста, або в Смілянський МВ національної поліції України в Черкаській області за тел. 4-23-72 або 102.

Від Author 2

Коментарі закриті.