У Черкасах замість 10 тролейбусів у лізинг придбають 1 одиницю техніки через аукціон. Про це під час прес-конференції повідомив директор КП “Черкасиелектротранс” Петро Кучер, інформує “Zmi.ck.ua”. Зазначимо, що КП “Черкасиелектротранс” мають борг перед Пенсійним фондом у розмірі близько 3 млн грн.

Тож Черкаська міська рада внесла зміни до бюджету, виділивши 10 млн грн не на лізинг, а на закупку техніки на цю суму.

За словами Петра Кучера, 10 млн грн не вистачить, щоб придбати два тролейбуси. Односекційний тролейбус “Богдан” коштує більше 5,65 млн грн, двосекційний – близько 8 млн. Тож було вирішено придбати через тендер один двосекційний тролейбус, який також є затребуваним.

Як розповів директор комунального підприємства, в “Черкасиелектротранс” тролейбуси нові двох моделей – або “Богдан Т70117” (на 105 пасажирських місць) або білоруського виробника “АКСМ 321” (“Белкоммунмаш” на 97 пасажирських місць).

“Ми, звичайно, хочемо тролейбус українського виробника “Богдан”, який найбільш задовольняє потреби і на якому розуміються інженери. Але на тендер можуть заходити будь-які українські виробники”, – сказав Петро Кучер. 

“Через їхній технічний стан тролейбуси не витримують 8 годин роботи. 90% техніки “сходить” з лінії. Тобто можуть тричі з’їхати за день. Замість них випускаємо інші. 68-70 тролейбусів у нас щоденно задіяні, щоб забезпечити програму”, – сказав Петро Кучер.

За його словами, старі тролейбуси “тягнуть” значно більше коштів (на матеріали та електроенергію). Вартість проїзду одного кілометру нового тролейьусу – 2,92 грн, тоді як старого – 5,92 грн.

“За цю різницю коштів, які йдуть на старі та нові тролейбуси, ми рахували, можна було б купити півтора тролейбуса”, – зауважив Кучер.

Від Author 2

Коментарі закриті.