1 квітня – наступного дня після виборів – тисячі підприємств по Україні – можуть лишитися без світла. 31 березня закінчуються договірні відносини постачальника електроенергії ДП “Укрінтеренерго” з клієнтами, які приєдналися до договору про постачання електричної енергії постачальником “останньої надії”. Це підприємства і організації, які не знайшли собі нового постачальника електроенергії у відведені державою 90 днів. Підприємств, які не уклали договір з новим енергопостачальником – тисячі, це водоканали, теплоцентралі, державні установи, промислові підприємства тощо.

– Найближчими днями скликається засідання секретаріату Регіональної ради підприємців у Черкаській області, аби, при  необхідності,  у терміновому порядку допомогти нашим підприємствам, що досі не розібралися із новою схемою постачання електроенергії, уникнути відключень, що у цілому можуть обернутись енергетичним колапсом для економіки Черкащини, – зазначив голова Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк. – Власне, те, що у нас нарешті з’явився енергоринок – і споживачі отримали можливість обирати постачальника послуг – це значний крок для розвитку нашої економіки. Реформа ринку електроенергії усунула кілька найбільших проблем для наших підприємств. Зокрема –  коли вони сплачували авансові платежі за електроенергію, і не отримували податкових підтверджень від ПАТ «Черкасиобленерго», в зв’язку з чим несли значні збитки. Вони втрачали можливість відшкодування 20% ПДВ, що складало значні суми. Торік ми активно допомагали підприємствам області вирішувати цю проблему – збирали спільні наради за участю керівництва області, підприємців та представників енергоринку, звертались до Кабміну, ВРУ, Міненерго.

Крім того, сьогодні підприємства не муситимуть сплачувати за подвійним тарифом споживання електроенергії, якщо вибирали її більше, ніж передбачав авансовий платіж. Це було однією із найбільш болючих проблем, і сьогодні її усунуто. Разом з тим, людям ще складно розібратися зі всіма змінами  у зв’язку із реформою енергоринку. Підприємства повинні були вибрати собі постачальника електроенергії і укласти з ним договір на ринкових умовах. А ті, хто не знайшов  постачальника вчасно, стали клієнтами постачальника “останньої надії” – ДП “Укрінтеренерго”, який зобов’язаний надавати послуги з постачання електроенергії, лише з 1 січня по 1 квітня. І сьогодні підприємства мають терміново підписати угоду із постійним постачальником електроенергії – або їх буде «вимкнуто» від ліній електромереж.

Тож сьогодні ми працюємо на упередження цієї ситуації, аби не допустити енергетичного колапсу на Черкащині. Адже практика доводить, що якщо будь-яка економічна реформа реально допомагає, а не ускладнює, по факту, умови ведення господарської діяльності та бізнесу в цілому, то це лише додатковий плюс конкурентоздатності та інвестиційній привабливості як нашій Черкащині, так і країни в цілому.

Від Author 2

Коментарі закриті.