Начальник відділу статистики та прогнозування Черкаського обласного центру зайнятості Любов Давиденко у прямому ефірі програми «РадіоДень» на обласному радіо «UA: Черкаси» розповіла про стан ринку праці Черкащини, актуальні вакансії, їх якісні характеристики та рівень оплати праці, що пропонували роботодавці протягом 2018 та початку 2019 років, інформує відділ ОЦЗ.

«Останнім часом, на ринку праці області відбуваються стабілізаційні процеси, але існує певний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили. Кількість запропонованих вакансій не співпадає з кількістю пошукачів роботи. Тобто навантаження на одне робоче місце не таке вже й високе, але структура заявлених вакансій не відповідає професійному складу безробітних», – прокоментувала Любов Давиденко.

Обласна служба зайнятості співпрацює як з потужними ринкоутворюючими підприємствами Черкащини, так і з малим та середнім бізнесом. У минулому році 7,5 тисяч роботодавців регіону поінформували про наявність близько 40 тисяч вакансій.

За словами начальника відділу, в цьому році серед заявлених вакансій більше половини, а саме – 55 %, становили вакансії за робітничими професіями. Найбільшим попитом серед роботодавців користуються робітники з обслуговування та експлуатації обладнання – водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, водії навантажувача, оператори заправних станцій; кваліфіковані робітники – слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, оброблювачі птиці, електромонтери, робітники з ремонту та обслуговування електроустаткування тощо. Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо). Третину (33,2 %) складали вакансії для службовців. Тобто, попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи досить високий, затребуваними залишаються – бухгалтери, інженери, лікарі, вчителі, економісти та менеджери. Понад 12 % заявлених вакансій – найпростіші професії, що не потребують спеціальної підготовки. Найбільш затребуваними є підсобні робітники, прибиральники, вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.

У ході радіопрограми мешканці регіону мали можливість задати питання щодо зайнятості в регіоні та поспілкуватися зі спікером програми в прямому ефірі. Особливо слухачів цікавила думка фахівця щодо того, де найбільше зосереджена кількість актуальних вакансій – в обласному центрі чи за його межами.

Відповідаючи на питання, Любов Давиденко зазначила, що до Черкаського міського центру зайнятості надходить левова частка вакансій (28,8 %). Середній розмір заробітної плати по заявлених вакансіях також більший ніж по області. Так, у січні-лютому 2019 року він становив 5,648 грн., а по області – 5,120 грн. Тобто, можливості працевлаштування в обласному центрі дещо вищі. Але з початком сезону весняно-польових робіт, можливості отримати роботу в сільській місцевості розширюються. І це не тільки постійне працевлаштування, а й участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. У минулому році до тимчасової зайнятості було залучено майже 11 тисяч шукачів роботи. Близько 60 % учасників цих робіт – мешканці сільської місцевості.

Стосовно розміру заробітної плати, що пропонують роботодавці регіону, то відмічається позитивна динаміка, що простежується у поточному році. Якщо минулого року більше половини становили вакансії з мінімальним розміром заробітної плати (3,723 грн.), то зараз таких вакансій – третина. Середній розмір заробітної плати в регіоні коливається від 4,173 грн. до 7,653 грн.

Наприкінці програми Любов Давиденко відзначила, що підвищення мінімального розміру заробітної плати до 4,173 грн. з 1 січня 2019 року позначилось на якісних характеристиках вакансій. Зокрема, суттєво збільшився середній розмір заробітної плати за вакансіями, що були заявлені до укомплектування.

Від Author 2

Коментарі закриті.