До Центру обслуговування клієнтів Черкаської ТЕЦ надходять звернення громадян, які придбали житло або ж отримали його у спадок разом із боргами за комунальні послуги. Аби допомогти споживачам, фахівці підприємства підготували поради, як придбати квартиру без заборгованості, пише “Діловий регіон“.

Першочергово під час купівлі квартири необхідно звернути увагу:

1.Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги.

Для угоди купівлі-продажу житла мати довідку про відсутність заборгованості від комунальних служб не обов’язково, втім вона все ж необхідна покупцеві. Цілком імовірно, що разом із квартирою ви можете придбати й борги попередніх власників.

З метою уникнення непорозумінь щодо чинної заборгованості попередніх власників за комунальні послуги ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» радить перед укладенням договору купівлі-продажу нерухомості отримати від продавця, належним чином підтверджену інформацію, у вигляді довідки про фактичний стан розрахунків за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. За довідкою продавцю квартири слід звернутися до виконавця зазначених послуг – ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ».

Для того, аби запобігти фактам порушення громадянами чинного законодавства України під час відчуження нерухомого майна (продажу квартири) з наявною заборгованістю за отримані комунальні послуги та ухиленню від погашення цієї заборгованості, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» були направлені письмові звернення до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів міста Черкас.

У зазначених зверненнях підприємство поінформувало про необхідність під час оформлення актів реєстрації права власності на нерухоме майно, у зв’язку із зміною власника, подавати запит до Виконавців послуг щодо стану заборгованості за отримані житлово-комунальні послуги попереднім власником та повідомляти нового власника про чинну заборгованість, з метою вирішення питання її погашення до моменту укладення договору купівлі-продажу нерухомості або передбачити в договорі сплату боргів попередніх власників (наймачів) новим власником.

2.Кількість особових рахунків квартири.

Відповідно до вимог нормативної документації, кожний співвласник квартири має право укласти окремий договір з Виконавцем відповідної комунальної послуги в межах належної йому частки житла. Відповідно, за одним помешканням (квартирою) може бути відкрито декілька особових рахунків із кожним її співвласником. Тому у разі набуття права власності на все помешкання (квартиру) покупцеві необхідно отримати від продавця інформацію про кількість відкритих особових рахунків та інформацію щодо заборгованості по кожному з них.

Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості за надані послуги перед ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» продавець квартири може звернутися до Центру обслуговування клієнтів Черкаської ТЕЦ за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 345/1. При отриманні довідки варто звернути увагу на суму заборгованості, адресу квартири, кількість рахунків, опалювальну площу квартири та ПІБ її власника.

Від Author 2

Коментарі закриті.