У Черкаському лісгоспі триває «гаряча» пора – стартувала весняна лісокультурна кампанія. На підприємстві цього року створять 140,1 га лісових культур. Крім того, заплановано природне поновлення лісів на площі у 19 га, інформують “Ліси Черкащини“. Станом на сьогодні садіння лісу розпочали практично у всіх лісництвах і вже заліснили площу у 15 гектарів.

– Більшість лісництв нашого підприємства мають піщані ґрунти, які швидко прогріваються, тому, щоб виконати лісокультурні роботи в оптимальні агротехнічні строки, ми максимально переходимо на створення лісових культур механізованим способом. Так, із запланованих 140,1 га буде створено механізовано, за допомогою лісопосадкових машин – 107,2 га.  А це, у першу чергу, фінансова економія для підприємства, адже при садінні лісу буде задіяна менша кількість працівників, а ще, як показала практика, це і відмінна приживлюваність сіянців, які потім дають гарний приріст – розповідає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

Основною лісоутворюючою породою, що зростає на території підприємства, є сосна звичайна, сіянці якої висадять на площі 123,8 га. Окрім того, сіянцями дуба звичайного заліснять площу у 16,3 га.

У лісових розсадниках підприємства виростили 2,1 млн. шт. сіянців: 1,88 млн. штук сосни звичайної, 59 тис. шт. – дуба звичайного, 136,9 тис. шт. – дуба червоного, 32 тис. шт. – горіха чорного.

В осінній період минулого року у структурних підрозділах було заготовлено 5000 кг лісового насіння:  2000 кг – жолудя дуба звичайного, 2000 кг – жолудя дуба червоного та 1000 кг горіха чорного. Тож для забезпечення посадковим матеріалом наступної лісокультурної кампанії, у лісових розсадниках ДП «Черкаський лісгосп» заплановано висіяти лісового насіння на площі у 2,1 га: сосни звичайної – 1,7 га та листяних порід –  0,4 га.

Від Author 2

Коментарі закриті.