Про проблеми тальнівської медицини говорять на усіх рівнях. Адже фінансування галузі спрямоване лише на виплату заробітної плати, енергоносії, медикаменти для невідкладної допомоги та харчування. А про ремонт приміщення та придбання відповідної апаратури й обладнання мова не йде, інформують “Вісті Черкащини“.

-Справді, приміщення дитячого відділення побудовані ще у 30 роках минулого століття, потребують капітального ремонту. Останні 10 років гроші на покращення матеріально-технічної бази практично не виділялися. Все, що зроблено у відділенні, силами благодійників та меценатів. У нас залишається лише 2 палати, які треба відремонтувати. Нещодавно Володимир Мовчан виділив 100 тисяч гривень на ремонт дитячого відділення. Ми витратили на капітальний ремонт палати №8, і підготували іншу №9 (спарену) до ремонту. Плануємо закінчити до кінця місяця, – розповідає Олександра Назарук, завідуюча дитячим відділенням на 20 ліжко-місць. – Ми повністю замінили водопровід та каналізацію. Одним словом, якби кожен сільгоспвиробник зробив так само, питання про існування Тальнівської лікарні не стояло так гостро.

Три роки тому за гроші міської ради (30 тисяч гривень) у дитячому відділенні зробили ремонт маніпуляційної, також відремонтували ординаторську. Вікна у палатах поміняли минулого року за гроші, виділені депутатським корпусом.

Олександра Назарук у минулому місяці подала клопотання до міської ради про надання коштів (138 тисяч гривень) на ремонт їдальні та ігрової для дітей на місці панорамної кімнати, яка нині перекрита через аварійний стан.

– Та головне, – каже лікар, – забезпечити відділення необхідним обладнанням: дихальна апаратура, монітор пацієнта для безперервного спостереження за основними даними життєдіяльності (орієнтовна ціна 40 тисяч гривень), які дозволять надавати допомогу хворим на місці, а не транспортувати до Черкас. Буває так, що втрачена хвилина коштує життя.

Від Author 2

Коментарі закриті.