Громадський діяч, директор Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Євгеній Глєбов прокоментував Інтернет-виданню «Економіка сьогодення», до чого мають готуватись ІТ-підприємці, якщо за запропонований Міністерством соціальної політики законопроект №10094 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні)» проголосують у Верховній Раді.

«Раніше подібний законопроект вже висувався Міністерством соціальної політики, де ініціатори пропонували захистити бюджет від недобросовісних роботодавців, зарплат у конвертах при відсутності для працівників соціальних гарантій.

Об’єктивно склалось, що  у сфері IT, яка займає провідне місце в структурі ВВП держави, відносини з працівниками оформлені через ФОПи. Тому зараз ФОПи сплачують до бюджету 5% від свого прибутку без сплати повних 18% податку на прибуток, 1,5% військового збору та додатково 22% на соціального внеску.

Наразі, переглянувши старий варіант законопроекту, пропонується наступна схема, а саме виокремити ІТ – підприємців в окрему групу платників єдиного податку та ввести для них протягом п’яти років щорічне зростання на 1 % ставки єдиного податку.

За новою схемою, на думку владців, дозвіл на оформлення ФОП з підвищенням податку з 5% у 2020 році й майже 10% до 2025 року є «альтернативним» вирішенням проблеми.

Ініціатори проекту планують отримати більше податків у бюджет при цьому не прикладаючи жодних зусиль для підтримки та створення здорової конкуренції в галузі ІТ-технологій. За їх задумом, в новостворену окрему групу платників податків – вже п’яту, мають ввійти ФОПи, які надають послуги по створенню програмного забезпечення та комп’ютерних ігор, програмуванню та консультуванню.

Звичайно, якщо даний законопроект буде ухвалено, то не факт, що це автоматично привиде до наповнення бюджету України за рахунок діяльності  ІТ-підприємців. Бо не треба забувати про те, що на даний час податкова політика шкультигає і не має системності та єдиного підходу до всіх платників податку. Сьогодні Міністерство соціальної політики пропонує створити окрему групу для айтішніків, а завтра для вони «запропонують» нову групу для стилістів чи дизайнерів. Самі розумієте, що це абсурд.

Звичайно, як то кажуть, не має меж для вдосконалення, але не треба забуватись, що кожну ситуацію необхідно розглядати з декількох сторін, аби напрацювати найзручніший механізм, який буде вигідний і для держави, і для ФОПів любої сфери діяльності.

Прочитавши та вивчивши деталі законопроекту № 10094 вважаю, що він потребує доопрацювання. Можливо  Уряду треба звернути увагу на ряд подібних запропонованих законопроектів, які мають кардинально інший підхід до ситуації. Тож є над чим подумати. Гадаю, що ІТ-підприємцям наразі не має чого хвилюватись, але є до чого готуватись. Ми всі знаємо, що зараз в країні дуже стрімко розвивається ІТ-сфера і наразі вона є ласим шматком для владців, які навряд чи залишать її в спокої».

 

Від admin

Коментарі закриті.