Новий автомобіль Ford Connect Tourneo для громади Уманщини передав Фонд родини Нечитайло. Автомобіль облаштований для соціальних перевезень людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Їм потрібен транспорт для того, щоб дістатися освітніх, медичних та інших соціальних закладів. Його придбали на умовах співфінансування: 50% від Фонду, 50% від Уманської громади. Це вже п’ятий транспортний засіб, який придбали в рамках проекту, інформує Черкаська ОДА.
Минулого року соціальне таксі здійснило 4765 виїздів. Люди їздили до закладів соціальної сфери, банківських установ, відділення пенсійного фонду, пошти тощо. Важливо, що особи з інвалідністю, які раніше майже не залишали свою оселю, відтепер мають можливість виїжджати  у своїх потребах. Наприклад, підопічні Звенигородського будинку-інтернату для інвалідів та престарілих брали участь у виставці творів художньо-прикладного мистецтва та художніх виробів в Черкасах. В травні 2018 року вони їздили на екскурсії в Лебединський Свято-Миколаївський жіночий монастир, Легедзинський музей Трипільської культури та до пам’ятника загиблим прикордонникам. Також користуючись послугами соціального таксі діти з інвалідністю з прилеглих до Золотоноші сільських громад вперше мали змогу оздоровитися в дитячому реабілітаційному таборі “Надія”.  Крім того, вони мали змогу з’їздити на екскурсії до Черкаського зоопарку, в Красногірський монастир (с. Бакаївка), на Дніпро. В Золотоноші щодня автомобіль соціальної служби доставляє дітей з інвалідністю до місця їх навчання та реабілітації.

“Рік роботи проекту показав, що транспортні соціальні послуги є досить затребуваними, і наразі виникла потреба в посиленні служб Умані додатковим автомобілем для охоплення прилеглих територіальних громад. Часто виникають ситуації, коли одночасно надходять декілька заявок на соціальні перевезення і один автомобіль не в змозі їх задовольнити. Тож новий автомобіль дасть змогу громадянам вчасно отримати необхідну послугу. Важливо, що вартість такої послуги в чотири рази нижча за комерційне таксі”, – розповідає заступник департаменту соціального захисту облдержадміністрації Олег Шимчук.

Посилення служби соціальних перевезень Умані додатковим автомобілем дасть змогу охопити послугою прилеглі сільські громади, розширити вільний доступ до закладів медицини, освіти, культури для більшої кількості осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення Уманського району, полегшити їх пересування містом, районом та залучити їх до активного життя.

“Соціальні перевезення Черкащини – це вдалий приклад державно-приватного партнерства, коли кожна із сторін готова вкладати в нього свої ресурси (фінансові, людські тощо), брати на себе відповідальність та досягати результатів у взаємовигідному партнерстві. Місто Умань, відчуваючи великий попит на послуги з соціальних перевезень, запропонувало прилеглим до міста районам та сільським громадам об’єднати зусилля, ресурси, щоб розширити географію проекту та охопити послугою більшу кількість людей в Уманському районі. Ми, як благодійники, які піклуються про те, щоб люди з інвалідністю могли жити на рівних умовах, підтримали цю ініціативу”, – розповідає директорка “Фонду родини Нечитайло” Вікторія Миколаюк.

Від Author 2

Коментарі закриті.