У 2018 році близько 280 черкащан скористалися послугою кремації. Нині для черкасців вона доступна у столиці, а коштує близько 4 тисяч гривень. У Черкасах ця послуга вартувала б у 4 рази дешевше, адже левова частина витрат – транспортування тіла, інформує Черкаська міська рада.

Про це в програмі “Тема дня” на UA: Черкаси розповіла заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос.

– Люди платитимуть лише близько 500-600 грн за соціальну труну. Для кремації інша не потрібна, адже вона спалюється. Вартість спалювання – теж близько 500 грн. Тобто загалом послуга коштуватиме 1100 грн, – говорить Людмила Бордунос.

За її словами, будівництво крематорію на 2 печі без інженерних мереж коштуватиме близько 10 мільйонів гривень.

– Окрім того в цю суму не враховано підведення водо-, газо- та електропостачання. Загальні розрахунки доцільно робити, коли буде погоджено місце розташування, – говорить Бордунос.

Згідно законодавства, крематорій має будуватися на відстані мінімум 3 кілометри від останнього житлового будинку. У новому генеральному плані територія будівництва крематорію та колумбарію визначена за 7 кладовищем.

Як розповідає заступниця міського голови Людмила Бордунос, згідно з чинним законодавством, крематорії мають будуватися та утримуватися тільки комунальними підприємствами. Нині ж в Україні обговорюється питання надання можливості будівництва крематоріїв інвесторам.

Заступниця переконана, будівництво крематорію не означає відмову від традиційних поховань.

– Будівництво крематорію – це альтернатива, це право вибору, яке залишатиметься за людьми, – додає Бордунос.

Від Author 2

Коментарі закриті.